| CurcubeuAlbNegru a întrebat:

TPU! Daca am ochii caprui, parul saten tuns in scari, n-am nasul mare, am sprancene subtiri, n-am cosuri, nu sunt scunda, nu sunt grasa de ce toata lumea ma considera urata? De ce fetele care se dau cu 1 kg de fond de ten, isi penseaza sprancenele in forma de Nike, se machiaza excesiv si sunt grase sunt considerate frumoase si eu nu?

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna! Dupa caracteristicile pe care le-ai enumerat esti destul de frumoasa. Nu ai precizat cine te face urata daca sunt fetele atunci e vorba de ciuda/gelozie, se tem ca esti mai frumoasa decat ele si vor sa te faca sa-ti iesi din minti, practic sa te decada psihic. Baietii, pe de alta parte uneori sunt rautaciosi, dar sa stii ca mereu admira o fata frumoasa si depinde de gusturile fiecaruia. Stii am mai pus si eu intrebari de genul asta si baietii au raspuns ca mai bine o urata Desteapta decat o Frumoasa proasta, dar nu inteleg ca acum sunt si fete frumoase si destepte. Daca tu ai in casa oglinda e tot ceea ce conteaza prea ulte pareri iti stica! Stai calma ca esti destul de frumoasa, te pup!

| Lorena7712 a răspuns:

Nu esti urata! Fiecare fata e frumoasa in felul ei. Daca cineva ti-a zis ca esti urata, adevarata uratenie este el/ea. Oamenii care te barfesc si spun lucruri urate despre tine, o fac doar pentru ca nu pot fi si ei ca tine! Vorba aia: te iubeste cine poate, te uraste cine vrea! Nu trebuie sa te placa toata lumea, la fel cum nici tu nu placi pe toata lumea. Nu lua in seama jignirile, esti frumoasahappy