| Claudiamariamarcu14 a întrebat:

Buna TPU,daca citi un comentariu la intrebare in care zicea că dacă vrei sa iti vinzi sufletul celui rau,acolo era un fel de invocare a diavolului, daca o citi in mare si nu o citi toata nu îmi vandui sufletul? Sper ca nu mil vandui!
P.S:Eu sunt credincioasă lui Dumnezeu si niciodata nu o sa-l tratez pe Iisus hristos!

Răspuns Câştigător
| Irinel15123532 a răspuns:

Nu, nu l-ai vandut, fara voia ta nu poti sa vinzi nimic, e o diferenta intre a-ti dori si a citi ceva gresit, dar iti recomand sa nu mai intri pe astfel de site-uri si sa nu mai citesti astfel de texte.
Citeste noul testament, Hristos te iubeste.

| Claudiamariamarcu14 explică (pentru Irinel15123532):

Si am auzit dacă îl visezi, ai sufletul vandut? Este adevarat? Eu l-am visat decat odata Sau de doua ori!

| Claudiamariamarcu14 explică (pentru Irinel15123532):

Si as mai vrea sa stiu cum pot sa nu mai visez visurii urâte!

| Irinel15123532 a răspuns (pentru Claudiamariamarcu14):

Biblia spune in Eclesiastul 5:3 (Căci, dacă visele se nasc din mulţimea grijilor.)

Nu toate visele vin de la Dumnezeu, unele vin din faptul ca ne gandim la un lucru insistent, orice vis trebuie trecut prin sita Bibliei, daca este contrar cu Biblia, visul nu este bun deci trebuie pur si simplu ignorat.
Domnul Iisus Hristos prin jertfa de la cruce ne-a rascumparat, Satana nu are putere sa iti pastreze sufletul cand tu te duci si i-L dai Lui Hristos, care te-a iubit si si-a dat viata pentru tine acum 2000 de ani, tocmai pentru ca sufletul tau sa nu ajunga in mana lui Satan.

8 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Poti sa o recitesti si pe toata... si de 100 de ori, ca nu se intampla nimic.

Daca chiar crezi in astfel de lucruri... ar trebui sa stii ca nu ai cum sa Il tradezi pe Dumnezeu prin astfel de lucruri.

| Nirvanaaa a răspuns:

Salut! Nu conteaza ce citești sau ce nu citești. Conteaza faptele tale. Nu ai vândut sufletul nimănui stai liniștita.

| WolfgangKreutzfeldt a răspuns:

Din fericire pentru tine nu ti s-a intamplat nimic rau dar asteapta-te in viitorul apropiat sa ti se intample niste chestii mai naspa. Daca esti cu biserica si nu cunosti domeniul "celalalt" stai linistita daca vrei sa nu ai probleme

| Claudiamariamarcu14 explică (pentru WolfgangKreutzfeldt):

Adică ce o sa mi se întâmple?

| WolfgangKreutzfeldt a răspuns (pentru Claudiamariamarcu14):

Probabil chestii minore, gen nenorocuri, sa nu iti iasa chestii, etc etc etc. Nimic major cred ( asta depinde de ce ai facut si ce ai zis tu pe acolo )