| x4z5 a întrebat:

Dar pentru mine nu este chiar asa de bunastraight face
Luna aceasta sau luna cealalta ma voi muta in pitesti (departe de unde locuiesc eu acum)
Si eu nu as vrea as ma mut...aici am crescut de mic, aici am cei mai buni prieteni/prietene...(am 13 ani)
Deci nu stiu ce sa fac...
Plang mai tot timpul...
La scoala sunt foarte stresat, nu pot sa ma concentrez la ore...tot timpul ma gandesc la chestia asta.
Voua vi s-a intampla asta vreodata?
Cum ati procedat?
Dati-mi si mie niste sfaturi ca nu stiu ce sa fac straight face
crying

Răspuns Câştigător
| Ionutzz97 a răspuns:

Sall nu mi s-a intamplat niciodata dar nu as vrea.Nu as putea trai fara prietenii si prietenele mele(is din Golesti) aici mi-am trait copilaria(si eu am 13 ani). Aici am avut amintiri placute si neplacute in special plakute.Imi para rau pentru tine te sfatuiesc sa incerci sa le spui parintilor tai ca nu vrei sa pleci spune-le ca nu-ti poti lasa prietenii si locu natal. Daca nu ii convingi asta esadobisnuieste-te cu ideea incearca sa te adaptezi fa-ti prieteni noi, dar niciodata sa nu-ti uiti prietenii vechi. Iale nr de tel, idi mess si pastreazai mereu intr-o parte din inima ta.

4 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Majoritatea isi vor schimba domiciulul atunci cand se vor duce la facultate.Pentru mine e de bine, m-am cam saturat aici.Normal ca atunci cand privesti atat de mult partea goala a paharului incepi sa crezi ca se evapora vinul si din partea plinaoh go on
Exista avantaje pe termen lung:ti se formeaza capacitatea de adaptare la mediu si oameni, socializarea si te maturizezi mai repede

| baru a răspuns:

Salut. Nu fi suparat sau suparata. Asa se spune.: Fiecare sut in fund, este un pas inainte. Cam asa se intampla. Fi sigur, a, ca in ori ce loc in ori ce oras, este la fel de bine si la fel de frumos. Vei vedea ca ori ce noutate, te va schimba in bine. Capul sus, fi tare, si arata-ti, ca esti un om matur, si puternic. Pa

| xLavl a răspuns:

Zoro nu stiu ce sa zic. Vorbeste cu parintii tai si povesteste-le ca nu vrei sa te muti ca ai cei mai buni prieteni aici si ca o sa-ti fie greu sa-ti faci prieteni noi acolo. Oricum nici un prieten nou nu e la fel ca cel vechi. Spune-le parintilor tai sa caute(apartament, casa) in orasul asta.

| may a răspuns:

Pai eu nu am patint-o si nici nu vreau sa patesc vorbeste cu parinti tai spune-le ca nu vrei si oricum ai sa te obisnuiesti o sa-ti faci alti prieteni acolowinking