| fumsipraf a întrebat:

de 10 zile nu mai fumez dar simt nevoia sa fumez cate o tigara.ce sa fac? sa ma las daca de 10 zile nu am mai umat sau sa mai fumez un pachet si dupa sa ma las?

5 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Nu face prostia sa mai fumezi un pachet....asa nu vei reusi niciodata sa te lasi de ele, ai rezistat 10 zile si cred ca poti rezista in continuare

| Gahbryella a răspuns:

Sa te lasi dintr.o data e imposibil, ia.o incet. fumeaza 1 la 2 zile cam vreo saptamana dupa incearca sa fumezi una la o saptamana cam vreo 2 saptamani asa si dupa incearca sa nu mai fumezi niciuna..asa o sa te poti lasa dupa parerea mea..in niciun caz cum ai facut tu.e normal sa simti nevoia sa mai fumezi iar la metoda pe care ai folosit.o tu..incearca asahappybafta

| fumsipraf explică:

Merci mult o sa incerc dar faza e ca sunt minora si au aflat ai mei si nu mai imi dau niciun ban si ma supravegheaza aproape in permanenta

| Biiancaaaa a răspuns:

Degeaba fumezi un pachet acum si zici ca dupa te lasi pentru ca peste 10 zile iar vei simti nevoia. Ori te lasi de tot, fara nici macar o tigare, ori continui sa fumezi. Trebuie sa ai vointa, iar atunci cand zici "De azi ma las!", asa sa faci!

| T1ramisu a răspuns:

Parerea mea e sa-ti gasesti o ocupatie, daca te apuci acuma si fumezi iar nu ai rezolvat nimic. Una maxim doua tigari/zi, apoi 1 la 2-3 zile pana le lasi de tot daca simti cu nu mai poti, nu un pachet.