| elenasofia a întrebat:

Buna TPU.De 2 saptamani am un coleg nou. Acesta a avut o relatie cu o fata mai mare cu 2 ani decat el, iar de cand s-a transferat el a decis ca vrea sa puna punct deoarece are de invatat, fiind la un profil mult mai greu decat fostul. Deci acestia s-au despartit. Eu si o colega ne intelegem foarte bine cu el, glumim mult dar suntem doar PRIETENI BUNI. Si de actunci aceea fata, fosta lui prietena, se uita ciudata la mine si la ea si mereu vine la noi in clasa, cand ne vede incepe sa ne urmareasca.Si mai am in clasa o colega care e foarte buna prietena cu dansa si se uita tot timpul la noi si ii trimite sms cu ce facem si etc. Doamne sunt doar prietena cu el si niciodata nu m-as baga intr-o relatie. Ce as putea sa fac?

1 răspuns:
| Giulykaa a răspuns:

Incearca sa ii explici fostei lui iubita ca intre voi nu este nimic si nici nu va fi. Poate ca va intelege, iar daca nu spune-i lui sa ii explice acest lucru, pentru ca s-ar putea pe tin esa nu te creada dar pe el sigur il va crede.
Sper ca te-am ajutat :*
Funda?