| anonim_4396 a întrebat:

De când a început anul ma simt ciudat. Totul se schimba, eu, prietenii, tot. Băieţii isi bat joc de mine si fac glume nasoale si azi au zis ceva care chiar m-a întristat, ca eu contez doar pentru sunt prietena cu o fata populară in scoala. Am fost prietena cu ei dar nu stiu de ce se comportă asa cu mine. Când aud chestii de genu imi vine sa plang dar ma abtin. Ma simt urâtă de toti. Cu fetele ma inteleg dar cred ca o sa ma izolez si o sa fie mai bine..desi de 2 ani ma gândesc la moarte si cum ar fi sa nu mai fiu. Ce ar trebui sa fac sa nu mai fiu in starea asta? Am incercat chestia aia cu gânditul pozitiv si a ţinut toata vara dar acum a revenit vechea mea viata.

7 răspunsuri:
| Castiel a răspuns:

Da cam asa este viata. Oamenii sunt de ****. Dar hei stii ce poti sa faci? Sa te opresti din a pune la suflet si sa nu-ti pese. Ce crezi ca se intampla daca zice cineva ca esti intr-un fel. Tu il crezi p'ala care nu te cunoaste sau crezi in tine care stii foarte bine cum esti? Ma rog acum daca asculti manele si esti tiganca atunci au dreptate. Dar daca esti culta / inteligenta si nu esti troglodita, atunci ar trebui sa te simti peste ei. O sa dai peste astfel de oameni mereu in viata. Ce o sa faci? O sa te plangi pe internet mereu? Trebuie sa inveti sa ai grija singura de tine caci nu exista nimeni care sa o faca in locul tau. Viata este o jungla, invata sa te descurci ca nu o sa fie mereu tati si mami sa-ti rezolve problemele (ca si in situatia de fata). De abia ai dat putin de varful aisbergului. Tine minte, mereu se poate mai rau.

| RAY a răspuns:

Ce glume fac despre tine? chiar toti baieti? esti la liceu?

| lilith16 a răspuns (pentru RAY):

Nici nu le pot numi glume. pentru ei fetele sunt niste cu**e care fac oralul la toti si se leaga mereu de defecte, cel mai tare ma doare ca am fost prietena cu cativa dintre ei si acum se comporta de parca nu stiu ce le-am facut, sunt in a 8 a.

| RAY a răspuns (pentru lilith16):

Ce retardati, sa spui la dirginta ta daca te jignesc

| lilith16 a răspuns (pentru RAY):

Daca îndrăznesc sa spun ceva la diriginta imi sar toti in cap ca sunt paracioasa si te dau toti la o parte. clasa asta e o jungla, dupa a 8 a ma mut din oras si poate o sa fie mai bine.

| RAY a răspuns (pentru lilith16):

Nimeni nu tine cu tine?

| lilith16 a răspuns (pentru RAY):

Am o singura prietena care e sefa clasei si e făcută la fel daca diriga ii spune sa zica ce se intampla, chestiile astea tin sa cred ca se întâmplă peste tot si s-au întâmplat si până acum.