| xDoll a întrebat:

:-)
De cand cu vacanta programul mi s-a schimbat foarte mult. sad
Stau treaza toata noaptea si, de obicei cand ma trezesc e trecut de ora 12.
Dar, cum mai sunt cateva saptamani si incepe scoala as vrea sa imi schimb programul si nu reusesc. sad
Ce ar trebui sa fac?

Răspuns Câştigător
| Dafuqq a răspuns:

Sa zicem ca intr-o zi te trezesti la ora 14:00.
De la ora 14:00 pana la ora 22:30 stai pe calculator, iesi afara, uita-te la un film.
La ora 22:30 trebuie sa fii neaparat in pat.In timp ce esti in pat nu citesti,nu te joci,nu trimiti mesaje. Dormi!
Ca sa fii mai sigura pe ceea ce faci ia-ti telefonul,telecomanda,cartea preferata, laptopul, monitorul de la pc(in caz ca nu ai laptop, iti muti numai monitorul) in camera parintilor.
A doua zi te vei trezi pe la ora 9, 10 maxim 11.
Asa am facut eu :* Bafta.

5 răspunsuri:
| MariaRawr a răspuns:

Eu in tipul scolii inchid PC la 11, si ma trezesc la 7 jumate in vacanta la 2 sunt in pat si ma trezesc la 8 fara alarma nu stiu dc. dar eu zic sa incerci sa te trezesti fff devreme(7) cu alarma...si sa faci activitati care te obhosesc gimnastica, jogging, role, inot. nu stiu. si asa vei fi fff. obosita... funda?

| BANN3R a răspuns:

Puneti alarma daca nu te poti trezi fara... pune alarma la 8. si fa-ti activitati. sa te obisnuiesti

| Deliadelias a răspuns:

crying. Asa mi se intampla si miecrying. Ma culc de obicei pe la 3 4 dimineata si ma trezesc pe 12 13straight face. Mna nu stiu crying. Incearca sa te culci mai devreme laughing. Eu una incerc, adica aseara m.am culcat pela 1 si m.am trezit la 10
[ Fiindca trebuia sa plec undeva ]. Asa si daca nu poti, puneti ceasul sa sune dimineata pe la 10 laughing. Si pune sa sune repetat, sigur te vei trezi :-slaughing:*.

| baf a răspuns:

Eu zic sa incerci sa iti redresezi programul incetul cu incetul...pentru ca tu oricum atunci cand vei incepe scoala vei sta cu grija, si chiardaca te vei culca tarziu tot vei face tot posibilul sa te trezesti devreme.insa,vei fi f obosita si nu vei mai avea chef de nimic ..incearca totusi sa te culci putin mai devreme...

| AlexDrHouse a răspuns:

Sunt exact in aceeasi situatie :O. OMFG! laughing. pai incearca mai intai (asta fac eu acum) sa te trezesti mai devreme, chiar daca te culci la aceeasi ora(4-5-6). Automat vei fi mai obosita seara daca faci asta asa ca te vei culca din ce in ce mai devreme pana ajungi la normal.
P.S.: nu fi lenesa si trezeste-te mai devreme. asta e pasul principal laughing). sper ca ti-am fost de ajutor. :*