| Bianca777 a întrebat:

De cateva luni vorbesc cu un baiat, l-am cunoscut întâmplător prin mediul online. La inceput ne intelegeam ca prieteni, dar dupa aceea am observat ca pur si simplu simteam ceva pentru el. Si stiu ca acum o sa imi ziceți că nu e normal sau ca e gresit, cum poti sa simt prin telefon, dar pur si simplu imi lipsea in zilele in care nu vorbeam si ma topeam la felul lui de a fi si de a vorbi si isi petrecea timpul liber cu mine mereu. Problema e ca el e din alt oras, mai departe. Nu prea avem șanse să ne vedem decat intr-un an. Ce as putea face pana atunci, adică mi-e frică, ca o sa isi gaseasca pe altcineva si eu stau si astept ca proasta. Va rog, ceva sfaturi.

Răspuns Câştigător
| Andreea1912 a răspuns:

Ioi, am trecut prin asta. Adevarul e ca majoritatea oamenilor nu inteleg si te vor judeca, parintii mei zic mereu ca orice persoana pe care o cunosc pe internet e interlop sau mai stiu eu ce. In fine, ideea e ca eu timp de 2 ani am vorbit cu un tip care statea in celalalt capat al tarii, ca sa intelegi mai bine, eu sunt din Constanta, iar el din Oradea. Dupa 2 ani ne.am intalnit si a fost totul super, suntem impreuna si chiar daca a fost extrem de dificila relatia la distanta, ne.a facut sa ne cunoastem mult mai bine si sa ne apreciam pentru ceea ce suntem. Daca mai ai intrebari, nu ezita ❤

1 răspuns:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Imi place ultima intrebare( fiind si singura cred btw) si ai dreptate, e un risc pe care trebuie sa ti-l asumi, sau nu. Poate o sa gasesti pe altcineva si tu, sau el, cine stie. Ideea e sa nu renunti la oportunitati. Poate nici el nu o sa o faca. Cel mai bine e sa nu iti pui tot sufletul in asta. Asteapta. Trebuie sa il vezi doar putin mai mult ca un prieten pentru a nu fi dezamagita ulterior.
Pana la urma daca e sa fiti impreuna o sa fiti oricum big grin