| deea2sabau a întrebat:

Buna TPU de ce nu imi recunoaste leptopul cardul? Inainte cand il bagam imi arata mai multe chesti si acum nu imi arata nimic, dupa aia am bagat cardul unei prietene si a ei am mers, a meu de ce nu merge? straight face

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Incearca ''smecheria'' asta: Scoate calculatorul din priza si apoi scoate-i si bateria apoi apasa pe butonul de pornire asa cu el scos din priza cca 5-6 secunde (se golesc niste condensatori de curent). Apoi conecteaza-l la priza + bateria si porneste-l normal si apoi conecteaza cardul in cititor ->s-ar putea sa-l recunoasca acum! Aceasta procedura reseteaza Embedded Controller (CE)
Bafta!