| OANA1234oana a întrebat:

De ceva timp a inceput sa imi placa de un baiat cu un an mai mare decat mine dar care se comporta foarte frumos fiind amuzant, o persoana de la care poti cere un sfat...Ieri am vrut sa ii trimit un mesaj dar inainte i-am cerut un sfat prietenei mele cele mai bune.Cum ma si asteptat, ea m-a incurajat spunand ca imi va tine pumnii. Ceea ce pe ea a ingrijorat-o era faptul ca spunea ca ma implic prea mult in povestiile acestea cu baietii.Eu nu m-am suparat la auzul opiniei ei, dar ea a continuat sa tina cu parerea ei si atunci cand mi-a citit o compunere(mai mult o poveste) din caietul meu.Era o poveste trista dar eu nu cred ca am facut-o deoarece a-si suferi.Am facut-o deoarece imi place sa scriu diferite povesti dupa ce citesc o carte...iar eu citesc destul de mult.Credeti ca ma implic prea mult si ca voi ajunge sa sufar intr-o buna zi? Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| OldSoul a răspuns:

Posibil sa suferi, dar daca nu risti nu castigi, putin curaj si abordeazal, nu ai ce pierde.

1 răspuns:
| EnvyU a răspuns:

Da, toti suferim macar odata din dragoste. Dar sa nu te sperie chestia asta, nu poti fugi de suferinta, trebuie sa o accepti asa cum este.