| abdulahmad177 a întrebat:

de ceva timp de cind m-am apucat de baschet(de 4luni) nu am crescut in inaltime ci doar miinile sau lungit in rest am ramas la inaltimea 1.67, peste o luna fac 16 ani iar ce tine de genetic tata are 1.76, sunt disperat sa ajung macar la 1.77, cine stie ceva solutii scrieti aici, multumesc anticipat.

3 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Asta e mia oara cand scriu ca inaltimea e determinata genetic ca si inteligenta de astfel, vei mai creste pana la 20 ani fi calm

| RorySan a răspuns:

Nu cred ca exista solutii in care sa cresti mai repede.
Dar cu tehnolgia asta nici nu m-ar mira daca ar exista si asta.
Mai ai pana la 18 ani.Stai linistit ca ai sa cresti.
Nu iti dori prea tare poate ai sa cresti de 2 m laughing si ai sa iti doresti sa fii mai mic.
Glumesc cu faza de 2 m.
Dar totusi stai linistit.
Totul va fi in regula.

| BeautifulLifeLover2002 a răspuns:

Nu exista soluții foarte eficiente pentru creșterea în înălțime. Dar poți încerca să practici un sport care te ajuta. De exemplu înotul.
Oricum, chiar dacă nu vei ajunge la 1, 77 cu siguranță prietenii tai te iubesc asa cum ești și asa va rămâne.
În plus, mai ai câțiva ani buni pana la 20, deci sigur te vei înaltă deci stai fără probleme!