| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU! De curand am citit Harry Potter si Pocalul de foc, iar acum m-am apucat de Harry Potter si Printul semi-pur. Fiindca nu le-am luat in ordine, asta pentru ca nu le-am gasit la librarie, exista sansa ca dupa ceva timp sa gasesc Harry Potter si Piatra filozofala si sa nu mai stiu ce am citit din cartile mentionate prima data? laughing
P. S: Imi cer scuze, dar nu am stiut cum sa ma exprim mai coerent.

Răspuns Câştigător
| Asiryx a răspuns:

:o Niciodata eu sincer nu am simtit o legatura stransa in cele 7 volume poate una mica la ultimele.Dar prima e fundatia povestii nu ai cum sa faci confuzii!

5 răspunsuri:
| Ţepeşu a răspuns:

Nu. Nici eu nu le-am citit in ordine cartile dar iti dai usor seama. Eu am ionceput cu vol. 7, apoi 2, 4, 6, 5, 3 si in final 1.

| aumih16 a răspuns:

Nu trebuie neaparat sa ai cartile! poti citi si de pe net! la urma urmei! la cat de avansata e tehnologia in ziua de astazi!

| aumih16 a răspuns:

Cartile le gasesti cam greu! unele! dar poti sa le citesti! online! daca vrei! e mai simplu!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ce nu gasesti la librarie...mai poti citi si online pe www.scribd.com
Acum nu stiu daca ti-e comod...dar 55 lei sau cat costa cartea iti raman pentru alte cheltuieli. Nu zic ca nu-si merita banii cartile, caci le-am cumparat si eu, dar conteaza continutul, pe care-l poti citi si pe gratis.
Cat despre ordine... daca ai vazut macar filmele inainte...chiar nu mai conteaza, pentru ca vei sti sa faci legatura. Deci nu e obligatoriu sa le citesti in ordine, desi asa ar fi normal.

| Twinkl a răspuns:

Poi toate se leaga intre ele. In majoritatea apar cam aceleasi personaje (personaje comune) care au si el epovestea lor. Toate se leaga. Primul e fundamentul si apoi toate se leaga. Da e adevarat in fiecare an de studiu la scoala de magie se intampla cate un lucru ciudat pe care il rezolva dar chiar au legatura intre ele. O sa ti s epara mai usor sa citesti in ordine.