| Dudyy a întrebat:

De curand mi-a iesit un mic herpes langa buza. daca as pune de acum pana pe la 10 cand fac dus apoi sa pun din nou pana dimineata pasta de dinti, cam care ar fi sansele sa se diminueze sau chiar sa dispara?

Răspuns Câştigător
| tinasong a răspuns:

Pasta de dinti nu e o soluite, ti se va extinde si va prinde si o culoare neplacuta, cumpara un plasuture antiherpetic e undeva la 20 de lei. sau daca nu tine un pliculet de ceai de musetel pe zona afectata. bafta!

4 răspunsuri:
| ComatoseWine a răspuns:

Cafea foarte foarte concentrata si este diminuat efectul.Am avut si eu si a functionatbig grin

| justlovee a răspuns:

Am avut si eu si stiu cum este....nu stiam ce sa mai fac sa scap mai repede de herpes, am incercat cu alifii dar degeaba pana mi-a recomandat o prietena sa dizolv o pastila de aciclovir in ser fiziologic si sa tamponez bubita.....in doua zile am scapat de herpes, sper sa te ajute si pe tine, succes!happy

| xXxRadu a răspuns:

Saansele sunt mici un harpes dureaza cel putin 6 zile in caz ca nu pui paste de dinti sau altceva dar in caz ca pui non stop s-ar putea sa iti treaca in 2-3 zile dar de azi pe maine nu cred ca se va diminua isi va incetini cresterea:d

| rozuleculoareamea a răspuns:

Poti sa-ti dai si cu otet, dar asta era cel mai bine la inceput cand s-a inrosit zona respectiva ca nu-ti mai aparea de loc.