| Squmppaaaa a întrebat:

Buna tpu...de la cati ani e indicat sa ai prieten/a love strucklove strucklove struck
Fundishbatting eyelashes

Răspuns Câştigător
| Alexiyaaaa a răspuns:

Nu este o varsta anume la care sa ai prieten...
E scilipirea aia,si cand o simti, indiferent de varsta, ar trebui sa actionezi.Altfel,irosesti timpul.big grin
Deci,in concluzie,daca iti place de cineva, nu ezita sa ii spui, indiferent de cati ani aiwinking
:X

11 răspunsuri:
| pwp a răspuns:

La 16 daca esti baiat.
la 18 daca esti fata.

| CristineDelaruss a răspuns:

Cand te simti pregatita. happy
Nu exista o varsta anume, dar vezi mai bine vorbeste cu parintii tai sa nu aveti conflicte.

| aliceinchains a răspuns:

laughing Pe mine mă distrează întrebările astea, sincer. Nu e ceva fix, poți să ai un prieten și de la 15 și de la 20 ani. Depinde de tine, de cât de ușor te lași, dacă îi spui "da" primului poți să ai și de la 12. E alegerea ta.

| MaryaSiAtÂt a răspuns:

Buna.Nu cred ca iubirea are varsta, este bine sa ai prieten/a atunci cand esti pregatit/a, si asta nu e la comanda...Trebuie sa ai prieten/a atunci cand simti fluturasi in stomac, atunci cand intalnesti pe cineva si simti ca lumea se invarte in jurul ei/lui. Sper ca ti-am fost de ajutor!:*:fundish?

| Anname a răspuns:

La cat spune inima ta ca este binelaughing

| Trandafiiiiiiiiiiiraș a răspuns:

Buna,

Eu cred ca normal ar fi pe la 14-15 ani, dar cel mai bine e ca tu sa consideri cand e timpul sa ai o relatie sau nu. Normal ar trebui sa stie si parintii, dar daca i-ai intreba pe ei, majoritatea ar zice ca de la 16-17 ani in sus, cam asa fac de obicei.

Pa, pa.

| ch0c0latemix a răspuns:

De la 13-14 anibatting eyelashes

| ZZG a răspuns:

De la varsta la care te simti pregatita sa ai o relatiehappy gen 12-13 ani

| EmilyWasHere a răspuns:

Habarnam, unii si de la 7 ani sunt impreuna :]].

| eliezer a răspuns:

DE la 15-16 ani draga mea pentru ca incepand de la acest interval de varsta capacitatea hormonala se schimba...in caz contrar adica daca nu vei gasi pe cineva o sa incepi sa ai pierderi de memorie stari de nevroza si poate insomniii...mult succes

| cezarikutza a răspuns:

Ca sa-ti faci un prieten nu trebuie sa tii cont de varsta, de fapt iubirea nu are varsta.totul vine de la sine atunci cand te indragostesti, poti sa te indragostesti de la ori ce varsta.de obicei fara sa vrei.deci nu te mai gandii la intrebarea''de la cati ani e indicat sa ai prieten\a''.asa ca bafta.sh lasa dragostea sa patrunda in sufletul tau atunci cand va veni momentul