| 8Sebastian8 a întrebat:

Buna TPU.
De la varsta de 14 ani au inceput sa imi apara cosuri, la inceput erau destul de putine asa ca nu am acordat prea multa atentie dar acum am 16 ani si sunt plin de cosuri si puncte negre, imi ies pe fata pe spate si pe piept... am folosit multe creme dar niciun rezultat.
Am incercat sa vorbesc cu parintii mei sa merg la un doctor dermatolog dar ei nu cred ca e o problema atat de grava.
Nu imi mai place sa ies pe afara stau doar la mine in camera deoarece toata lumea sa uita la fata mea si cam toti rad de mine.
Chiar nu stiu ce sa ma mai fac.

Răspuns Câştigător
| Cosmin89321 a răspuns:

Ba,si eu aveam cosuri multe, am incercat o crema n-a mers, dar mi-au trecut mare parte dintre cosuri dupa ce am inceput sa alerg si sa nu ma mai ating pe fata la fiecare doua minute. Dureaza cateva luni, dar se merita.Am 16 ani, in vara aveam cosuri acum am mult mai putine, alerg din ziua in care am dat capacitatea.Si sa bei mai multa apa te-ar putea ajuta, incearca sa masori cata bei intr-o zi si inncearca apoi sa treci de 2, 5L.

1 răspuns:
| ZeedSky a răspuns:

E complet normal esti in perioada de pubertate si atunci apar o sa dispara dupa un timp mie mi au disparut dupa un an la 15, incearca sa te speli cu o crema hidratanta pe fata si des.