| Diamants a întrebat:

Vreau sa va spun ca de la sama de vreme am devenit foarte nervoasa,chiar nu stiu ce se intimpla cu mine, ma infierbint de la orce cuvint spus in adresa mea, si problema este ca nu ma pot abtine ...am citeva probleme in familie pe care nu le pot rezolva dar nu cred ca este din cauza asta.
Va rog un sfathappy

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Din păcate aşa eşti o fire mai vulcanică şi nu ai ce fce.
Încearcă să te stăpâneşti, să nu mai pui la suflet orice, sunt tulburări specifice adolescenţiilor, trec odată cu vârsta.
Te pup!

| MrAnderson a răspuns:

Salut,

Cred ca tocmai din cauza asta este.
Probabil in subconstient te consideri vinovata de ceva, chiar daca nu esti, iar problemele astea iti accentueaza nervozitatea.
Nu e nimic in neregula sa fii suparat o perioada, sau mai nervos. Cu totii avem starile astea cand trecem prin momente grele.
E un mit asta cu "zambesti si treci peste toate".

| AdeVero12 a răspuns:

Bună.
În primul rând nu-mi vine să cred suntem în aceeași situație. Eu am probleme cu părinții, ei sunt certați și eu sunt o fire foarte sensibilă. Am încercat să joc fotbal și un coleg m-a jignit, am plâns câteva minute bune. laughing
E din cauza vârstei. Când ești în perioada de pubertate sau adolescență(pentru că sună mai bine) Sensibilitatea crește considerabil. Eu te sfătuiesc pe cât posibil să nu plângi sau să țipi la colegi sau de față cu ei. Vei rămâne singură, în cazul în care ai prieteni falși(ca mine). Eu în urmă cu o săptămâna plângeam, țipam, spărgeam tot când ajungeam acasă de la școală. Apoi cu timpul m-am calmat.
Calmează-te și gândește-te la ceva frumos.
Baftă, sper că te-am ajutat! :*

| Diamants explică (pentru AdeVero12):

Mersi frumos...sa stii ca ma simt putin mai bine stiind ca nu-s numai eu in asa situatiewinking
dar avem ceva diferit, treaba este ca eu in public ma simt calm dar ajungind acasa ma transform intr-un monstru...am impresia ca vreau sa rastorn casa cu fundul in sus[asta e]

| AdeVero12 a răspuns (pentru Diamants):

Atunci ce mai aștepți?! Dărâmă casa! Descarcă-te! laughing

| Diamants explică (pentru AdeVero12):

Pai usor de zistongue