| GeorgianaGeo1 a întrebat:

De prin vara am inceput sa vorbesc cu un tip, pe facebook. Inca nu ne-am intalnit in real si am vorbit cu parintii mei, ca la vara sa mergem la verisori pentru a ma putea intalni cu el. Cand intra, cel mai des il bag eu in seama si mi se pare ca imi raspunde din ce in ce mai sec si imi face impresia ca nu mai vrea sa vorbim. Ar fi fost mai bine, daca nu l-as fi placut... dar eu il plac si imi vine destul de naspa sa vad ca nu zice si el mai des : buna. O colega de-a mea s-a luat de el intr-o seara pentru ca eram foarte suparata si el i-a zis ca e ocupat cu concursurile ( e vacanta straight face ) si nu prea poate sa stea pe net, iar colega mea i-a zis ca un buna din cand in cand nu ar strica si i-a raspuns cu : ok.

Nu stiu ce sa fac. sa mai ma duc sau nu la el? Daca fac o greseala cat mine de mare? Am nevoie de sfaturi. El nu stie ca eu renunt la cateva chestii ca sa pot sa merg acolo si nu stie ca tin la el, poate uneori prea mult. Unii prieteni ma intreaba de ce tin atat la el din moment ce el nu prea ma baga in seama si nici eu nu stiu de ce straight face

Va rog ajutati-ma! Am nevoie de sfaturi!
Dau fundita :3

Răspuns Câştigător
| loveblue2013 a răspuns:

Sincer, eu cred ca trebuie sa il lasi in pace si sa iti gasesti pe altcineva fiindca din ce ai zis,... se vede ca nu e interesat si face tot posibilul sa te ignore adica pe bune concursuri vara?!?!? iti spun fiindca m-am confruntat si eu cu asta. Noroc in gasirea altui tip.

2 răspunsuri:
| Sleepybeautyisawake a răspuns:

Daca te duci s-ar putea ca el sa creada ca esti nebuna sau sa aprezieze gestul si astfel sa inteleaga ca tu simti ceva pentru el. Daca nu te duci vei ramne mereu cu gandul ce ar fi fost daca te-ai fi dus? Tu alegi. Bafta happy

| Ioana658932177 a răspuns:

Parerea mea este sa nu il mai bagi tu prima in seama. Astfel, iti poti da seama cat de mult insemni pentru el.