| anonim_4396 a întrebat:

Va rog frumos as dori si eu cateva sfaturi! Nu stiu ce sa fac! In iulie vara aceasta am intalnit un baiat prin niste verisori care au venit din italia in vacanta! Ne-am placut foarte mult si asa a inceput o frumoasa relatie! Insa fiindca el trebuia sa plece inapoi in Italia iar eu sa raman in Romania am cazut de comun acord ca eu sa renunt la facultate si sa plec la el fara ca parintii mei sa stie! Si asa am facut pe 25 septembrie am fost in avion! Totul frumos pana am ajuns sa-l cunosc mai bine! O persoana foarte rece si distanta! Initial nu am facut nimic am incercat sa fiu eu mai dragastoasa dar nimic! Eu nu stiu ce sa cred, ma gandesc ca poate considera ca a fost o greseala ca am venit aici, insa cand am incercat sa vorbesc cu el chestiile astea mi-a raspuns ca acum ca am venit aici se gandeste cum sa faca sa fie mai bine pentru noi ca eu sa intru la facultate si sa ne si putem muta impreuna pentru ca noi momentan stam cu parinti lui si ca legat de afectiune asa este el mai rece si distant! Insa eu nu stiu ce sa cred! Parintii mei mi-au spus la telefon ca ma pot intoarce acasa oricand doar sa dau un telefon ca imi si iau biletul de telefon pentru ca ei doresc ca eu sa fiu fericita, si chiar si in acest moment ei astepata raspunsul meu! Ce sa fac? Eu nu vad o relatie de dragoste asa! El este un baiat foarte serios, respectuos insa uneori ma gandesc ca el ma ales doar pentru faptul ca eu sunt foarte cuminte de felul meu, urmeaza sa intru in septembrie la facultate la medicina aici, deja studiez pentru examen! Femeie de casa cu alte cuvinte! Insa eu nu-mi doresc sa ma priveasca asa! ce sa fac? Va rog ajutati-ma! sa plec in tara sau sa continui asa...il iubesc foarte mult insa.

6 răspunsuri:
| JustMe_7096 a răspuns:

Eu zic sa te intorci in tara!winking asa e cel mai bine! e mai importanta facultatea decat un barbat care nici macar nu te iubeste (asta deduc eu din comportamentul care spui ca il are) ai sa vezi ca vei mai gasi 1000 ca el! chiar mai buni!:* baftaa!:*

| DizzyXD a răspuns:

Eu zic sa vii in Romania big grin
Poate el nu este facut pentru tine.

| Biencoozta a răspuns (pentru DizzyXD):

Va multumesc! Sunt atat de confuza!
Imi e frica sa nu gresesc pe orice drum as vrea sa o iau imi este frica! Fara el nu este usor pentru ca il iubesc, dar si daca raman voi suferi!

| Block240 a răspuns:

Daca e sa imi mananci ***, ce condiment ai alege?

| pinpointer a răspuns:

Orice ai face analizeazal pe prietenul tau si apoi gandeste tela viitorul tau, decizia iti apartine gandeste te daca se merita viitorul iti sta in maini

| cocoon a răspuns:

Ok euu il inteleg si pe el ca sunt in aici, cand a venit in roo era in concediu cand s-a intors aa inceput problemele probabil ca asta ee cauza oricum si statuu cu parintii luii ee oo problema, SFATU MEUU, DUTE IN TARA SI, AII GRIJA DE TINE