| Biencoozta a întrebat:

Va rog frumos as dori si eu cateva sfaturi! Nu stiu ce sa fac! In iulie vara aceasta am intalnit un baiat prin niste verisori care au venit din italia in vacanta! Ne-am placut foarte mult si asa a inceput o frumoasa relatie! Insa fiindca el trebuia sa plece inapoi in Italia iar eu sa raman in Romania am cazut de comun acord ca eu sa renunt la facultate si sa plec la el fara ca parintii mei sa stie! Si asa am facut pe 25 septembrie am fost in avion! Totul frumos pana am ajuns sa-l cunosc mai bine! O persoana foarte rece si distanta! Initial nu am facut nimic am incercat sa fiu eu mai dragastoasa dar nimic! Eu nu stiu ce sa cred, ma gandesc ca poate considera ca a fost o greseala ca am venit aici, insa cand am incercat sa vorbesc cu el chestiile astea mi-a raspuns ca acum ca am venit aici se gandeste cum sa faca sa fie mai bine pentru noi ca eu sa intru la facultate si sa ne si putem muta impreuna pentru ca noi momentan stam cu parinti lui si ca legat de afectiune asa este el mai rece si distant! Insa eu nu stiu ce sa cred! Parintii mei mi-au spus la telefon ca ma pot intoarce acasa oricand doar sa dau un telefon ca imi si iau biletul de telefon pentru ca ei doresc ca eu sa fiu fericita, si chiar si in acest moment ei astepata raspunsul meu! Ce sa fac? Eu nu vad o relatie de dragoste asa! El este un baiat foarte serios, respectuos insa uneori ma gandesc ca el ma ales doar pentru faptul ca eu sunt foarte cuminte de felul meu, urmeaza sa intru in septembrie la facultate la medicina aici, deja studiez pentru examen! Femeie de casa cu alte cuvinte! Insa eu nu-mi doresc sa ma priveasca asa! ce sa fac? Va rog ajutati-ma! sa plec in tara sau sa continui asa...il iubesc foarte mult insa.

5 răspunsuri:
| janynefeaver a răspuns:

Discuta cu el fata in fata si intreaba-l ce are de gand in legatura cu viitorul vostru, daca vrea o familie, daca o poate sustine, de ce te-a ales pe tine, etc. Nu-l lasa pana nu obtii un raspuns clar de la el. Apoi stai un timp si gandeste-te foarte bine si la raspunsul lui si la ceea ce iti doresti tu de fapt, pentru ca chiar daca el sustine ca te iubeste se pare ca nu a dovedit-o.

Răspuns utilizator avertizat
| bebe17 a răspuns:

Parerea mea este ca ar trebui sa te intorci inapoi in tara si sa iti vezi de facultate... poate ca el si-a dat prea tarziu seama ca nu esti potrivita pentru el si nu stie cum sa iti spuna happy sper ca te-am ajutat tongue

| Biencoozta explică (pentru bebe17):

Dar spune ca ma iubeste...ai ca se gandeste la viitorul nostru! eu ce sa mai cred? il iubesc nu stiu ce sa fac

| bebe17 a răspuns (pentru Biencoozta):

Il poti asculta pe el sau iti poti asculta inima happy ratiunea ce iti spune sa faci?