| Annaa05 a întrebat:

De un an,imi place foarte mult de un baiat. Vorbim cam zi de zi,suntem in acelasi liceu,suntem prieteni foarte buni.El m-a placut mult timp,dar nu mi-a zis asta si in timp ce el ma placea, si eu il placeam dar nu am zis nimic pentru ca am crezut ca nu e sentiment reciproc.Mi-a recunoscut acum ceva timp ca m-a placut.El acum e intr-o relatie cu o fata cam de 2 luni.Am incercat si eu sa fiu cu alti baieti dar daca vorbeam cu el zi de zi sentimentele cresteau.Azi am iesit cu ei si a evitat sa o pupe si cand ea dadea sa il pupe se uita la mine si cred ca la un moment dat a vazit ca am intors capul ca mi-au dat lacrimile.Eu fac si revelionul cu ei.Ce as putea sa fac sa nu ma afecteze asta?

4 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Momentan nu poti si nici nu merita sa faci ceva. Poti doar astepta si spera ca el sa-si dea seama ca tu esti singura dintr-un motiv bine stiut.....chiar si de el. An nou fericit.

| R0R0 a răspuns:

Cred ca inca are sentimente pentru tine. Dar si tu trebuie sa ii arati ca il placi.

| Anonimastilata a răspuns:

Vai de mine, o adevarata telenovela laughing
Hmm,poti sa nu te duci, dar asa vei rata tooata istractia, asa ca iti propun sa te prefaci ca nu e nimic, sa razi si sa va purtati ca prieteniiwinking si daca ce ai spus tu e adevarat (ca nu o pupa de fata cu tine) inseamna ca ami devreme sau mai tarziu o va parasai pentru tine, pentru ca e clar ca tine la tine, dar pana atunci ai rabadare si incerca din rasputeri sa fiti amici foarte buni (doar atat, aaa si sa nu faaci vreo criza de gelozie laughing

| AtâteaCondiții1243 a răspuns:

Probabil se simtea jenat sa se sarute cu prietena lui de fata cu tine.Nu trebuie sa ii eviti, iesiti in grup.