| Anonymouzz970 a întrebat:

Deci, am 15 ani, sunt cls. a 8-a si habar nu am cum sa vorbesc cu fetele, desi mi-ar placea sa am o prietena. Sunt timid cu fetele, si v-am zis deja ca nu stiu cum sa ma bag in seama cu ele, sa deschid o conversatie etc. Eu zic ca arat decent, am 1, 80 m 70 kg si fac miscare. Sunt un tip la locul lui, invat, imi vad de treaba mea, nu fumez, beau etc. si am o personalitate destul de calma zic eu. As aprecia foarte mult daca mi-ati putea da niste sfaturi (in special de la o fata, banuiesc, deoarece ele stiu mai bine cum le place sa fie abordate, dar sfaturile sunt binevenite de la oricine!)
Multumesc pentru timpul acordat.
Sa aveti o zi minunata!

2 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Imi place cum te-ai descris. Stii? Nu o mai face.
Nu incerca sa arati cum esti. Daca vrei ceva awesome, nu te astepta la asta. Lasa imprevizibilul sa vina. Nu impune ceva.
Si cum sa vorbesti cu fetele. Ar trebui sa stii? Considera un prieten in orice persoana cu, care vorbesti. Ideea e sa nu te pierzi sau ceva. Prieteni. Atat. Dupa treci mai deprte involuntar laughing

Sau... fi tu mare smecher la tine acolo, bea, fumeaza, si o sa vina si asa. ^_^

| WaterDrop a răspuns:

Nu te stresa prea tare. Daca vezi una care iti place du`te si invit`o la un pahar de vorba. Daca vrea, ok, daca nu, iar ok, urmatoarea.Pana la urma vei gasi una cu care sa te intelegi si pana sa-ti dai seama veti fi impreuna.Totul e sa nu renunti la a incerca.