| Loxy2012 a întrebat:

deci am nevoie de sfatul vostru la aceasta problema : Cand aveam un an parintii mei s-au despartit, mama a plecat in Italia si nu am cunoscut-o pana la varsta de 11 ani ( acum am 13), can am cunoscut-o nu am simtit nimic cand am vazut-o am simtit numai ura pentru. ca ea m-a parasit cand a plecat nu s-a gandit nici macar o clipa din toti acesti ani cum sunt sau ce fac si nu mai tin legatura cu ea iar tata in toti acesti ani sa pretins a fii fratele meu pentru ca eu am locuit cu bunicii mei pe care eu ii credeam parintii mei deoarece nu stiam adevarul. Amandoi sau recasatorit si au facut copii si eu am ramas singura la buncii mei in grija care sunt batrani de 62-60 de ani si fiica lor care doar ea munceste. As vrea ceva sa fac pentru ai face sa sufere pe amandoi pentru tot. Spuneti-mi un sfat, va rog. FUNDA.

5 răspunsuri:
| LifeIsColour a răspuns:

Buna,este foarte trista povestea ta.Asta pentru ca nu aveau dreptul sa te minta, meritai sa stii care-ti sunt adevaratii parinti.Insa,nu cred ca exista ceva ce tu poti face impotriva unor adulti[ca si razbunare]. Insa,faptul ca te-au lasat sa cresti fara iubirea parintilor langa tine,este ingrozitor.Din moment ce s-au recasatorit,si-au refacut vietile,tu nu prea ai ce sa faci,ar trebui sa ramai alaturi de persoanele care totusi, au tinut la tine[in acest caz bunicii tai]. Chiar daca te-au lasat sa traiesti in minciuna, te-au crescut, te-au ingrijit, ai avut ce sa mananci si unde sa stai.Astea nu sunt deloc lucruri marunte.Parerea mea este ca ar trebui sa iti accepti situatia, stiu ca nu este deloc usor insa, in situatia ta, este singurul lucru pe care il poti face.Lasa tristetea in urma si incearca sa mai si zambesti, pana la urma orice lucru se intampla cu un scop[indiferent cat de oribil este].Pa-pa!happy

Răspuns utilizator avertizat
| ancutz16 a răspuns:

Imi pare sincer rau de situatia in care esti pusa, si ai tot dreptul sa ii urasti, sa ai resentimente fata de ei.Insa gandeste-te ca sunt totusi parintii tai care ti-au dat viata
Mult succes in viata!

Răspuns utilizator avertizat
| INGEEERAS a răspuns:

Eu zic sa-i ierti happy.e adevarat ca e foarte trist ce te-au mintit dar asta e. straight face.asa a vrut dumnezeu sad