| rozbombon a întrebat:

Buna TPU:*!

Deci am si eu o mica problema.
Prietena mea cea mai buna se intelege bine cu o fata vineri a mers cu ea in oras iar mie nici nu mi-a spus numai dupa ce au venit, noi care eram de nedespartit, sambata am fost eu cu ea in oras iar ieri (duminica) iar au fost doare ele doua fara mine si nici de data asta nu mi-au spus. Mi se pare ciudat ca de cand se intelege bine cu aceasta fata nu mai suntem cu eramsad..Eu nu mam aratat suparata dar totusi ma deranjeaza.

Ce credeti ca ar trebui sa fac, va rog am nevoie de raspunsuri urgente!
Fundahappy!

Răspuns Câştigător
| ﭿTroubledSoul a răspuns:

Nu ar trebui sa fii suparata pentru simplu fapt ca a iesit cu o alta prietena, incearca sa te aproprii si tu de cealalta fata. Poate cealalta fata nu te agreeaza, poate prietena ta ar fi vrut sa te cheme dar nu ar fi fost de acord fata cu care a iesit in oras.

2 răspunsuri:
| GiiaaBăă a răspuns:

Pfff... exact asta mi s-a intamplat si mie acum un an. big grin Cand cea mai buna prietena a mea cunoaste o fata noua... nici nu vrei sa stii straight face oh go on. Pur si simplu sta numai cu ea si pe mine nici macar nu ma mai baga in seama ca si cum ea e prietena ei cea mai buna. Si stiu cum te simti! Te simti ca a 5-a roata a carutei. :*

Vorbeste cu ea. Spune'i ca in ultima vreme nu prea ti-a mai acordat atentie, si te simti pe afara.
Asa se va rezolva.
fundita? puppy dog eyes

Pupici :*:*:*

| teenagedreamer a răspuns:

E normal sa simti gelozia. Dar este la fel de normal ca ea sa poata iesi cu cine vrea cand vrea fara sa-ti dea raportul. Cel mai bine este sa discutati deschis subiectul.