| Smileyouarebeautiful a întrebat:

Deci..cum fac sa nu ii mai bag in seama pe cei care rad de mine? Pentru ca la mine in clasa sunt 3 fete care mereu rad de mine si eu nu am ce sa le zic. Orice le-as zice ele imi intorc vorba inapoi si nu mai suport!crying.Va rog nu imi dati raspunsuri de genu "Nu le baga in seama"Pentru ca ele incep iar eu incerc sa le evit dar nu merge! Fundita!happy

Răspuns Câştigător
| UkD a răspuns:

Ai un aer de superioritate doar prin faptul ca nu esti la nivelul lor si incerci sa le eviti. Nu-ti pune mintea cu ele, nu trebuie sa te chinui sa le raspunzi, de ce sa-ti intoarca vorba : daca le dai de inteles ca ai ceva mai bun de facut sau le zici direct sa plece, e de ajuns. Daca nu vor, permite-le sa-si piarda vremea langa tine in timp ce vorbesti cu altcineva oricii prostii. Automat ca orice persoana se va plictisii la un momendat. Prin faptul ca incerci sa le raspunzi, le dai atentie iar faptul ca te deranjeaza si te chinuie, le da satisfactie. Asa ca nu le mai da ce vor; enerveaza-le si tu pe ele, doar ca in alt mod. Gaseste-ti propria cale de a le enerva. Funda?>.

1 răspuns:
| cosmina92 a răspuns:

Eu formulez adevarul ( despre ele ) intr-un mod cat mai amuzant asa rad ceilalti colegi de ele si nu au ce sa spuna + o sa rada ceilalti de ele si nu se vor gandi la absolut nimic in acel moment happy, sau fale sa se contrazica asta e super frumos razi de propria lor prostie si nu au ce sa iti spuna happy
P.S Probabil in viitor o sa iti caute si tie defecte desigur daca nu stiu sa spuna acele defecte intr-un mod amuzant vor fi replici aruncate in vant, iar tu cu un zambet poti spune pe mine nu ma supara adevarul precum pe voi, prin aceste vorbe tot ce imi demonstrati este ca va supara adevarul in viitor tot ce vor spune citez :" Bine tu ca esti filozof, Bine tu ca esti desteapta si se sfarseste cu Taci tu! si intre ele vorbiind " Taci tu nu vorbi cu asta" ( mie imi place cand le aud cum spun " Taci tu nu vorbi cu asta!" )drept dovada nu au argumente asupra argumentelor mele si prefera sa taca.