| Ziiziii a întrebat:

Buna TPU...Deci,de aproape o luna de zile simt ca sunt urmarita de cineva. Ce pot face sa aflu daca este asa sau nu? Ca imi este frica ca raman acasa singura si poate mi se intampla ceva, deci imi dati niste sfaturi? Va rog nu va bateti joc...Sunt foarte disperata.cryingAjutor!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te uiţi cu atenţie în jurul tău şi vezi dacă te urmăreşte cineva mai atent. Dacă nu,înseamnă că doar eşti puţin paranoică.Nu mai sta să te gândeşti că te urmăreşte cineva, ci mergi. Ai încredere în tine. Până acum nu ai nicio explicaţie clară, spui că doar simţi asta.Se poate foarte bine să simţi prost. Ocupă-ţi mintea cu alte lucruri mai utile şi nu vei mai avea timp să te gândeşti la asta. Baftă!

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Cand mergi pe strada mai intorci capul si vezi daca cineva vine dupa tine.

| Rayyy a răspuns:

Bună,
Sincer, cred că este vorba doar de imaginaţia ta. Cu toate astea, dacă te simţi panicată, ai putea să te asiguri că ai închis foarte bine uşa şi că nu există niciun loc prin care poate pătrunde un eventual urmăritor. De asemenea, ţine un telefon prin apropiere în caz de ceva grav.
Oricum, eu tot sunt de părere că nu ai de ce să îţi faci griji. Stai liniştită.

| stweety10 a răspuns:

Mai intai trebuie sa te gandesti daca cineva ar avea motive sa te urmareasca si de ce ar face asta. Daca gasesti ceva, sa fi mai atenta, cand pleci pe undeva te uiti in jurul tau, daca vezi mai multe persoana sau o persoana, de mai multe ori ca se tine dupa tine, te feresti de ea si incerci sa nu mai iesi singura, iar cand ajungi acasa incui bine usa, ca nu are cum sa intre peste tine. Dar daca nu gasesti nimic suspect, nu ai de ce sa iti faci griji.

| AneDăă a răspuns:

Ok buna draga mea.Crede-ma si eu am trecut prin asa ceva inainte.Imi era frica ca mereu e cineva in spatele meu,ca cineva vrea sa ma omoare imi era frica sa ma duc si pana la baie~Iti imaginezi! Si pana intr-o zi cand m-am dus la pshiolog si mi-a explicat ca acele lucruri sunt doar in imaginatia mea,si ca nu are de ce sa imi mai fie frica, mi-a recomandat sa nu ma uit de loc la filme de groaza, nici inainte nu ma uitam.Mergi la un pshiolog vorbesti cu el,ii explici si se rezolva, iubita, nu inseamna ca daca mergi la phiolog esti nebuna, nu inseamna ca ai nevoie de ajutor sufletesc. Sper sa iti revi.Te pup dulcekiss Si daca te rog imi dai fundita?