| 358ili a întrebat:

Deci eu fac parte dintr-un or de copii(junior vip). Eu sunt nepoata cordoonatoarei(profesoarei de cor).Am senzatia ca toata lumea ma barfeste ca zice de mine ca eu vin la cor doar ca sunt nepoata cordoonatoarei(profesoarei)ca eu numai dau din gura si de astea. Faza e ca lumea din afara corului de la scoala chiar profa de muzica mi-au spus ca eu cant bine (ca am voce de soprana).E adevarat ca la cor cateodata dau doar din gura dar o fac ca mi-e rusine cu vocea mea adica mi-e rusine sa cant pe langa si de-astea intr-un cuvant nuimi aud vocea cand cant si nu aud ce cant mi-e frica sa gresesc.Am impresia ca multa lume de la cor se uita ciudat la mine barfesc de mine si vorbesc urat cu mine. Vreau sa le demonstrez ca am voce buna si pot sa cant vreau sa le arat ce pot mai ales celor care cred ca ma barfesc sa am ceva cu mine.Mai e ceva. Niste copii din cor au aparut in,, Sunetul muzicii``.Nu mi-e ciuda pe ei chiar ma bucur pentru i deoarece acei copii au talent si se potrivesc pentru asa ceva numai ca eu ma gandesc cateodata ce frumos ar fi fost sa apar si eu ....pentru ca am sanse nu ma dau mare dar as fi putut m-as fi dedicat. Ce as putea face mai ales cu vocea mea in cor. Prietenilor de la cor cu care ma inteleg cel mai bine le-am zis asta si dintre ei cel mai bine ma inteles o fat care este si la liceul de muzica ea parca m-a si ajutat sa trec in acele clipe peste asta.Ea trece in a 9 dar tin mult la ea si m-a mai inteles bine o fata care trece acum in a 7 a. Ma puteti ajuta ce ar trebui sa fac. Odata parca am auzit ca se zicea despre mine nu sunt sigura ca parca eu fac playback ca nu stiu ce poate mi s-a parut.
Scuze ca a durat asa mult intrebare dau funda!

Răspuns Câştigător
| Mony_Nelly_1995 a răspuns:

Nu trebuie sa iti pese ce zic cei din cor, asa de exemplu si eu mi-am auzit multe pentru ca sunt fiica de profesoara, lumea barfeste si asta e. daca tie ti se spune ca ai voce inseamna ca ai, si tu trebuie sa iti lucrezi vocea nu sa iti pese de ce spun ceilalti. poate comenteaza tocmai pentru ca stiu ca tu ai voce.