| anonim_4396 a întrebat:

Ce fac daca doresc sa cant si muzica usoara si populara si am voce pe care sa optez? pentru ca am inteles ca daca se merge pe una nu se poate merge si pe cealalta deoarece se formeaza intr-un stil anume vocea... multumesc

6 răspunsuri:
| psiholoaga a răspuns:

Incearca folk. Daca profesorul de canto ti-a recomandat sa alegi, alege-o pe cea care iti place mai mult, care te face sa te simti mai in largul tau.

auran
| auran a răspuns:

Cea care iti este mai aproape de sufletwinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Muzica usoara e mai profitabila, tot ce-ti trebuie pe langa voce e creativitatea mizicla, ma omoara sa vad anumiti cantareti din Ro cu voce si scot numai panarame si de ex. Morandi care nu prea are voce insa compune melodi de top si are succes international, asta ca sa intelegi caci nu vocea este totul ci conteaza stilul muzical, sa te faca sa dansezi, sa plangi, sa fii trista... sa simti ceva nu sa fie de umplutura cum sunt majoritatea melodiilor Romanesti

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mergi la un profesor care sa te indrume. Daca ai voce e pacat sa nu o cultivi, iar cel mai important lucru e sa mergi in sensul talentului tau. Daca vocea ta e mai buna pentru muzica populara sau pentru alt gen, asta numa un profesor iti poate spune. E pacat sa te ratezi, facand mediocru un anume stil daca vocea ta ar putea fi perfecta pentru altul.

| adina68 a răspuns:

Poti sa le combini pe amandoua. Mie de exemplu imi plac foarte mult grupurile Etno, Mircea Rusu Band (Iarba Verde de Acasa, Omul bun si pomul copt)

| cautartisti a răspuns:

Buna! Am un anunt de facut. Pt.toate persoanele care au voce si vor sa se lanseze in industria muzicala, am rugamintea sa adauge in lista de mess urmatorul ID: cautartisti@yahoo.com