| anonim_4396 a întrebat:

Deci imi place foarte mult de un tip; am fost impreuna aprilie si putin din mai, apoi gata. Asta vara am mers iarasi impreuna la mare, insa doar ca amici, noi facand parte din acelasi grup de prieteni.Imi amintesc ca ultima data cand ne-am sarutat a fost la sf lui iunie, de atunci nu mai. Marti, de sf andrei(amandoi avem nume de andrei) m-a sunat sa-mi spuna la multi ani, era km beat, oricum vreo 10 min mi-a spus de nu stiu cate ori ca ii e dor nebun de mine si-asa. Aseara, la disco am iesit amandoi afara si ne-am sarutat, nu foarte mult si l-am intrebat daca ii era dor de mine si a zis ca da, normal. Azi nu a mai dat niciun semn, normal, nici nu ma asteptam. Revelionul il vom face iarsi impreuna, adica cu acelasi grup de prieteni. Eu chiar vreau sa ma impac cu el.si cum as putea asta, fetelor?crying Vreau sa mai spun ca nici el nu are prietena, dar am impresia ca sufera dupa o tipa de la bucuresti, cu 3 ani mai mare ca el si tipa aia nu prea ii da atentie.Cum sa il determin sa nu mai fie asa incapatanat? De ex, la rev cum sa ma comport? Va multumesc mult :*

2 răspunsuri:
| Mist a răspuns:

Pai daca ai incerca sa vorbesti tu cu el, sa incepi tu o discutie si sa fie si treaz cred ca ar intelege.
ai putea sa-i spui ca ar fi mai bine sa va impacati pentru ca o asemenea relatie nu trebuia sa se incheie, si ca tu inca mai simnti ceva pentru el

| SimonaA7 a răspuns:

Pai...incearca mai intai cu frumosul. dar daca nu intelege! date la cel mai bun prieten al lui! cu siguranta o sa fie gelos.si apoi o sa te implore sa va impacati ( fa chestia cu prietenul lui doar daca nu e un tip rau care se bate etc.)