| ralucaizabela12 a întrebat:

Buna TPU
DEci eu plac un baiat si i-am spus asta unei colege care i-a spus ca-l plac si ia mai spus ca am o poza cu el in telefon ceea ce nu este adevarat.
Eu il evit deoarece imi este rusine sa stau pe langa el
Dar ieri alta colega i-a spus ca-l plac si el a intrebat-o serios?
Si azi mi-a zic o alta colega ca el a zis ca sunt urata
Ce sa fac acum ca sa ma placa?

2 răspunsuri:
| Ana_4223 a răspuns:

Dar nu prea ai cum sa il faci sa te placa din moment ce te considera urata.adica sa nu spui niciodata niciodata totul este posibil.eu zic ca o vreme de timp u ar trebui sa il mai bagi in seama deloc nici sa mai vorbesti cu colegele despre el daca ai asa niste colege turnatoare da pot sa zic asa...ai putea sa il ignori fiindca el in timpul asta se simte putin presat de tine chiar daca tu nu ii zici nimic dar asa sunt baietii se simt extrem de importanti pentru o fata daca acea fata se simte atrasa de ei..ar trebui sa il uiti..parerea mea.succes

| Octavian26 a răspuns:

De ce nu ti-ai trecut si ani? Presupun ca esti in generala (acolo au loc "incidente" din astea)! Sincer, baga-l in seama si vezi "ce-i poate capu" daca se ridica la standardul tau sau nu iar ca sa-l faci sa te placa trebuie sa ai incredere in aspectul tau (adica sa crezi ca esti frumoasa), restul vine de la sine! Succes.