| sweetela a întrebat:

Fetelor ajutooor! Imi place(oarecum) un baiat din cealalta clasa de a 8-a si de fiecare data cand ne vedem, dar de fiecare data, se comporta ciudat cu mine si cand e prin preajma mea. Nu stiu daca ma place sau nu dar nu am sa ii spun ca il plac. O data am trecut pe langa el si am zis sa nu ii zic "buna" si mi-a zis el mie si mai eram cu inca o persoana, iar celeilalte persoane nu i-a zis "buna". Azi cand eram in curtea scolii l-a intrebat o colega de-a mea cum i se pare ca m-am tuns si i-a zis sa ma priveasca in ochi si sa imi zica adevarul...s-a uitat in ochii mei si a zis ca imi sta bine apoi a inceput sa rada(radeam toti in acel moment), apoi cand am vrut sa facem o poza de grup am zis"eu stau intre baieti" adica langa el si langa un coleg si incerca sa nu stea langa mine, sa se duca la alte colege sa stea langa ele pentru. poze si m-am simtit prost. Va rog ajutati-ma ce sa fac?

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce mai strigi ajutor daca iti place oarecum? Esti mai mica de 13? Daca da, vezi-ti fata de invatat! tongue

| DarySiNimicMaiMult a răspuns:

Pai poate ii esti draga.Cand tu te-ai dus intre baieti probabil a fost gelos si a vrut sa te faca si pe tine geloasa.Incearca sa te apropii de el si sa il alinti, sa stai cu el, sa il imbratisezi cand sunt si fetele alea.Bafta! happy