| bbyyyyyyyy a întrebat:

deci mi-as dori sa imi fac un pierce in ureche in zona de sus la catilagiu. Acum am in acea ureche alte 3 gauri, iar ultimele 2 tot singura mi le-am facut si nu am avut probleme cu infectia sau alte lucruri de genu. dupa cum spuneam vreau sa imi fac si in zona de sus unul, tot singura dar nu stiu, doare tare?laughing adica merita sa imi fac, sau durerea ii insuportabila? mi-ar placea mult sa primesc un raspuns de la cineva care are nu sa fie copiat de pe net. thanks:*

Răspuns Câştigător
| AikkoxD a răspuns:

Ce-i drept, doare mai rău, dar e suportabil.Adică,eu n-am murit. Nu încerca să amorţeşti zona cu gheaţă, n-are niciun efect. Dezinfectezi cu spirt/apă oxigenată şi apoi îţi dai gaură. Indicat ar fi să mergi la un specialist sau să-i ceri sfaturi.
Şi presupun că ştii că trebuie să porţi cercel medicinal cel puţin o lună, sau măcar până se vindecă locul.

| bbyyyyyyyy explică (pentru AikkoxD):

Stiu ca trebuie sa ti cercelul medicinal o luna, asa am facut si pana acum mai ales pentru ca am si acasa cercei medicinali. multumesc de sfat :*funda

1 răspuns: