| Simoonell22 a întrebat:

As vrea sa imi dau pierce in ureche, vreau 2 gauri si am urmatoarele intrebari:
- Cat de tare doare si cu ce se compara aceasta durere?
-Daca ma duc la o bijuterie sa-mi dau gaurile imi dau cu spray care imi amorteste urechea si este totul sterilizat?
-Cat tine durerea dupa ce mi-am dat gaurile?
-Ce trebuie sa fac sa nu se infecteze?
-Pot dormi pe urechea respectiva?

Cel mai detaliat raspuns are funda.
Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cei cu atatea intrebari?
parcca ar trebui sa te pregatesti pentru cine stie ce.
mie mi-a facut o colega si a durut tare pentru ca nu are nu stiu ce experienta la o bijuterie no sa simti aproape de loc tio face intr-o sencunda... daca e sa te doara asta tine o sapt cam asa depinde de pers si sensibilitatea ei..no sa poti dormii pe partea aia k daca te doare urechea logic no sa poti.....trebuie sa misti cercelul pentru ca trebuie purtat tot timpul pana cand se formeazacalumea gaura si mai e faza k nu trebuie sa dai cu spirt sau alte prostii nu trebuie sa umblii cu urechea

2 răspunsuri:
| Aleexxanndra a răspuns:

Din cate am inteles nu te doare..si sa te duci la o bijuterie este mai sigur ti le face cu pistolul si simti o piscatura asa mi-a zis vara mea.

| pisyu197 a răspuns:

Eu am doua gauri in ureche si le-am dat singura acasa cu acul de seringa dar nu le-am dat in partea de sus a urechi am dat in partea de jos dar daca vrei sa fi mai sigur du-te la sir de langa CORA lujerului si costa 20 de lei gaura si iti da si cercel...