| crudugabrielafelicia123 a întrebat:

Bună TPU, deci vreau sa inteleg de ce imi face asta, hai sa va povestesc despre acel băiat pe care il plac, cam prin oct am văzut ca trecut cineva pe lângă mine și mam îndrăgostit din prima si mi-am dat seama ca suntem vecini nu chiar dar na, eh și după mi-am dat seama ca face liceu unde fac și eu și uite asa ne vedem în fiecare zi, după un timp am observat ca el se uita intens la mine când ma vede iar după am văzut ca totii colegii lui și prietenii lui se uita la mine. Iar când ies de la liceu il vad mereu ca așteaptă la capătul străzii și când ies și merg puțin il vad mereu în spatele meu, într-o zi am avut practica și acolo am văzut ca se uita la mine și prin oglinzi peste tot iar eu vb cu o colega și îmi muscam buzele și am văzut cu coada ochiului ca se uita la mine când mi-am ridicat privirea el a luat-o și șia muscat buzele ca mine, nu am vb niciodată.

2 răspunsuri:
| LisaJulie a răspuns:

Ești extrem de timida dar după părerea mea uneori fetele trebuie sa fie cele care fac primul pas, pur și simplu mergi sa vorbești cu el când sunteți singuri și începeți o discuție normala

| MihaiMB a răspuns:

Ce mai astepti? Du-te la el sa vezi ce intentii are si daca si el te place cu adevarat.