| anonim_4396 a întrebat:

Din seria intrebarilor din dragoste ala Roman.

Deci fata de care imi place i cu unu Had, dar care are barba si am niste ganduri negre cu privire la el. Deci nu stiu eu cu ea ma inteleg si acum super bine, dar is de parere ca relatia o sa i tina si nu stiu daca mai are rost sa vorbesc cu ea o cunosc de 6 anii si nu inteleg mentalitatea unei fete da mna... Acum sunt foarte trist si chiar nu stiu ce sa fac imi doream ca ea sa fie fericita cand era trista dar eu sa o fac fericita nu altu. Cand imi zicea ca plange eu sa o fac sa zambeasca nu altu (pretenuso care i un fatalau si il place ca are barba gazalar stanlin ) Ma oameni buni si de n-as fi facut orice sa o am dar asta mi-a fost soarta si cred ca nu o sa se schimbe orice as face nu o sa pot iesi din friend zone si ea nu o sa ma iubeasca. Cand ieseam cu ea pe afara simt ca ma atrage ceva de ea dar ea are un caracter care intodeauna zambeste acum are multi prietenii si a avut momente cand era singura si plangea si regret ca nu i-am putut fi alaturi dar nici acum nu imi comvine ca i cu ala.

Oare ce sa fac? Nu stiu cand vorbesc cu ea ma simt super bine dar cand ma gandesc ca iese cu fraeru ala ma ia gelozia si ma simt super naspa vreau sa uit de ea sa nu imi fac rau singur dar intr-un fel vreau sa ma inteleg cu ea sa am grija de ea cand se simte naspa sa i fiu alaturi sa nu mai supar si eu cu iesirile mele nervoase. ce ar trebui sa fac?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

E bine să lupți pentru ce iubești. dar discută cu ea despre sentimentele tale. încearcă să te îndepărtezi într-un fel de ea. nu e ok să vrea să îi fii alături doar când are ea nevoie. poate că îndepărtându-te de ea, își va da seama că îi lipsești, și că tu ești băiatul de care are ea nevoie. știi cum e: nu știi ce ai până nu pierzi. așa că fă o pauză.

| AnonimusGate a răspuns (pentru anonim_4396):

Da dar ea il are pe el inainte imi simtea lipsa cand nu vorbeam, acuma totul s-a schimbat am incercat sa termin cu ea si a fost suparata spunand ca nu i place sa piarda prietenii inainte n-avea deloc si acum are prea multi... sad

| anonim_4396 explică (pentru AnonimusGate):

Ar fi mai bine să o uiți. știu că e greu, dar nu te merită. uit-o. îți faci rău acum ca să-ți fie bine mai târziu.

| AnonimusGate a răspuns (pentru anonim_4396):

Da dar ea e singura persoana cu care ma inteleg bine si i pot spune orice... Mai am un prieten care mai ies dar in rest ma simt foarte singur.

7 răspunsuri:
| fadnox a răspuns:

Sa scrii o carte big grin

| Daniellllll1 a răspuns:

I-ai spun ce simti?

| Rainmaker a răspuns:

Salut Joker!
Te inteleg ca esti gelos. Daca n-ai fi, s-ar zice ca-ti este indiferenta.Nu-ti arata fata de ea afectiunea.O va deranja si poate o vei pierde.Inarmeaza-te cu inca putina rabdare si comporta-te ca si pana acum.Prietena ta are doar o aventura trecatoare si isi va da seama in curand ca "noul " nu-i de ea.Ar fi pacat sa renunti prea repede la ceva ce a fost atat de frumos.

| dandana2015 a răspuns:

Daca ea nu te baga in seama, e cam pierdere de timp. Nu de alta dar poate ca langa tine sa fie si cea care te vrea doar ca tu nu o vezi din cauza obsesiei ce o ai pentru fata asta.