| eanadandre a întrebat:

Buna TPU. Din toamna trec a 10-a și luni vreau sa merg cu tata sa fac cerere de transfer la un liceu pe filiera științe sociale. Acum câteva săptămâni am sunat la liceu și mi s-a spus că nu mai au locuri. In timp am aflat că se vor elibera doua locuri (mi-a spus diriginta)...credeți că va merge transferul daca nu sunt locuri dar între timp se vor elibera? Diriginta mi-a zis sa fac repede cererea și atunci când se eliberează sa mă bage, credeți că așa funcționează?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu va merge nici un tranfer daca nu sunt locuri, asta este clar, iar diriginta ta nu are de unde sa stie ce se intampla la alt liceu.
Nici macar nu se primeste cererea ta.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Cred că da.

| Catrice a răspuns:

Nah dacă nu sunt locuri când faci cererea, aia e.