| KatherineP a întrebat:

Este buna crema pentru pete si pistrui de la Farmec? Eu am foarte multi pistrui si as vreau sa incerc aceasta crema pentru ai mai decolora ca sunt prea vizibili si nu doresc sa-i acopar cu fond de ten. Cei care au folosito sau care au auzit de ea va rog sa-mi spuneti daca merita. Funda, iar pentru restul vot :X

1 răspuns:
| Hoper a răspuns:

Am gasit crema pentru pete si pistrui de la Farmec, si am cumparat`o ( 8 lei ). Am citit si despre crema asta numai de bine. Pe instructiuni scrie ca trebuie urmata o cura de minim 6 saptamani, si se interzice expunerea la soare, si folosirea unor creme cu FPS 15-20. Fiind vara, nu am respectat partea cu expusul la soare, dar crema hidratanta cu FPS 20 e nelipsita de pe fata mea.

Crema de la Farmec se aplica in fiecare seara dupa demachiere. Ce simti? Piscaturi acolo unde ai pete si pistrui. Dar dispar dupa vreo 5 minute. Crema e destul de grasa. Nu se recomanda sa fie aplicata in locuri unde sunt negi sau rani ( eu am avut o mica rana la deget, si cand a intrat in contact cu crema am crezut ca mor ).

Eu o folosesc de aproape 2 saptamani, si mi se pare ca au mai disparut petele si pistruii. O voi folosi in continuare pana dispar petele. Alte pete nu cred ca vor mai aparea pentru ca aceasta crema are si acest efect de a preveni aparitia alor pete/pistrui noi happy Funda? big grin