| xXMomo185 a întrebat:

Este normal ca la sfarsitul semestrului I sa se dea bursa de merit unui elev care a avut cu un an in urma media mare? Din cate stiu eu bursa se da in functie de rezultatele pe care le ai la sfarsitul semestrului. PS sunt in clasa a VIII-a

Răspuns Câştigător
| Lilioara a răspuns:

Pai bursa se da celui care a fost cel mai bun in semestrul anterior, eu asa stiam, primii doi cei mai buni sau cel mai bun din clasa.

3 răspunsuri:
| vampir004 a răspuns:

Eu stiu ca primesc cei care au peste 8 sau 8.50 cam asa.

| catalinutza99 a răspuns:

Buna.si eu sunt in a 8. se dau burse elevilor cu medi peste 9.5 si 10. bursa este de 400 de lei pe semestru si se da pe parcursul semestrului.la noi s-a dat pe 13.12. 2012
pe luna septembrie 60 de lei
pe luna octombrie 130
pe luna noiembrie 100
pe luna decembrie 120
sper ca te-am ajutat. fundita?

| withoutname29 a răspuns:

Buna. Bursa se da pentru rezultatele scolare din anul anterior celor care au media peste 8.50.