| anonim_4396 a întrebat:

Este o tipa in scoala la mine pe care o iubesc dar ea nu stie asta. Discutam pe facebook de ceva timp si ma gandesc sa-i spun ca o iubesc dar mi-e frica sa nu stric prietenia. Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| alinike2 a răspuns:

Daca stai asa cu firca in tine nu ajungi nicaieri. Trebuie sa ii spui in fata ce simti. Eu in clasa a VI-a mi-ai facut curaj in sfarsit dupa mult timp sa ii spun unei fete ca imi place de ea, dar ea nu a fost asa de incantata si am ramas prieteni iar eu am reusit sa trec mai departe. Daca nu as fi facut asta in ziua aceea probabil si aacum as fi fost mort dupa ea.

4 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Pune pe cineva sa o intrebe ce parere are despre tine si daca te place iar daca raspunsul e pe masura ii poti spune linistit ca o placi

| Morphines a răspuns:

Daca nu risti, nu castigi! E greu sa nu strici o prietenie atunci cand nu esti sigur ca si ea simte ceva pentru tine. Daca tu simti ca ea nu te iubeste poti strica prietenia, caci ea s-ar putea simti jignita si ofensata asa cum fac majoritatea. Pur si simplu ii poti spune in gluma, apparent ca-ti place de ea pentru a o testa. Daca-ti raspunde pozitiv, poti dezvolta...winking

| Bluebutterfly80 a răspuns:

Pai nu ii spune ca o iubesti! poti sa ii spui ca iti place de ea, sa ii faci mici complimente etc! daca iti raspunde pozitiv la aceste declaratii, mergi mai departe! daca nu, asta e, nu s-au terminat fetele din lumea asta!
succes!

Răspuns utilizator avertizat