| мιcнєℓℓє a întrebat:

Eu am avut la istorie un 9 si un 6.Si am adunat 9+6 si mi-a dat 15, apoi am impartit la 2 si mi-a dat 7, 5.Intrebarea mea este:Se rotunjeste media in acest semestru? Mie mi-a pus profu 7.Mama a zis ca profesorul rotunjeste daca vrea. E corect ca acest profesor sa nu rotunjeasca?big grin

Răspuns Câştigător
| RoXyRaLu a răspuns:

Nu, nu este corect deoarece decat media anuala nu se rotunjeste. Media semestriala se rotunjeste si ar trebui sa ai media 8. Dar, e posibil in unele cazuri ca profesorul sa nu vrea daca,, nu prea te are la inima" pana la urma face ce vrea dar nu este corect totusi chiar daca si mama ta crede ca nu trebuie sa iti rotunjeasca ar trebui sa se duca la profesor sa vb cu el ca...pana la urma 7 nu este o medie prea bunasad