| мιcнєℓℓє a întrebat:

Eu am avut la istorie un 9 si un 6.Si am adunat 9+6 si mi-a dat 15, apoi am impartit la 2 si mi-a dat 7, 5.Intrebarea mea este:Se rotunjeste media in acest semestru? Mie mi-a pus profu 7.Mama a zis ca profesorul rotunjeste daca vrea. E corect ca acest profesor sa nu rotunjeasca?crying

Răspuns Câştigător
| InVisible99 a răspuns:

Cred ca proful tau are probleme cu matematica, pentru ca orice nota peste 50 de sutimi, inclusiv, se rotunjeste...deci tu trebuia sa ai media 8 si plus ca mediile semestriale se rotunjesc, pe cand la cele finale(pe an) nu...
Ai putea sa mergi sa-i spui profului...

3 răspunsuri:
| ewygirl a răspuns:

9+6=15
15:2=7,5 si in mod normal ar trebui sa rotunjeasca nota si sa iti puna 8.

| Traficdeacadele a răspuns:

Depinde,cred ca nu ar fi drept sa nu o rotunjeasca! Cred ca o va rotunji! Noroc!

| Sid23 a răspuns:

El decide daca iti rotunjeste sau nu.Depinde de profesor, dar depinde si de tine daca meriti sau nu.