| anonima97 a întrebat:

Buna TPU.eu am intrat la filologie si as vrea sa stiu ce carti ati citit pe parcursul anului de clasa a IX-A vreau ocupatie si m.am gandit ca daca ma pregatesc putin pentru liceu nu strica. va rog frumos ajutati-ma repede.

Răspuns Câştigător
| CompleteAndUtter a răspuns:

Ioan Slavici - "Mara"
Grigore Ureche - "Letopisetul Tarii Moldovei"
George Calinescu - "Cartea nuntii"
Nicolae Filimon - "Ciocoii vechi si noi"
Mihail Sadoveanu - "Fratii Jderi"
Marin Preda - "Morometii"
Mihail Sadoveanu - "Creanga de aur"
Vasile Alecsandri - "Balta Alba".
Sunt in ordine aleatorie. Cam atat imi amintesc. Sper ca te-am putut ajuta happy.

1 răspuns:
| LarissaMouse a răspuns:

Buna! eu trec clasa a 8-a si n-am de unde sa stiu...scuze,dar nu te pot ajuta.imi pare rau.totusi,succes in continuare!