| Criss1105 a întrebat:

Eu am un mareee defect! Anume: sunt deschisa, in general, si pun foarte mult suflet in ceea ce fac! De curand, asta fiind azi sad, am pus capat unei relatii care poate nu avea urmari foarte extraordinare. Insa tineam, si tin, extrem de mult la acel tip, cu toate ca era/este distant si foarte mandru; relatia a pornit de la un alint aruncat la intamplare si asa s`a infiripat ca sa zic asa, dar el nu a fost destul de deschis cu mine si nu imi arata ceea ce imi spunea, ca chiar ma iubeste, ca... tot felul de chesti. Si nu vroia sa stie nimeni de relatia noastra. Era/este foarte distant, nu imi raspundea la telefon la mesaje, mai raspundea insa foarte greu. Si ce m`am gandit. Cum avea o colega numarul lui i`a dat un mesaj si au inceput o conversatie. In timpul acela i-am trimis si eu mesaje da` pur si simplu nu imi raspundea. Oricum cand ne intalnim ne salutam, vorbim nu are nici o retinere, decat fata de prieteni. Ce s`o fi intamplat? Adica eu as dori sa ma sfatuiti cu ce anume sa fac? Patesc destul de des chestia asta, pe plan sentimental dar si cu prietenii... straight faceMi se pare ca profita lumea de mine. O idee ce ati face in locul meu... Sunt foarte derutata. Dau fundita! happy

2 răspunsuri:
| Criss1105 explică:

16.

| cosmina_4801 a răspuns:

Trec sau mai bine zis am trecut si eu prin momente asemanatoare. Dupa parerea mea cel mai bine e sa lasi lucrurile de la sine. Daca tipul respectiv se comporta ca si cum ati fi cei mai buni amici si nimic mai mult, ia o ca atare. o fi avand el un motiv petru care se comporta astfel, poate i ai aratat ca il iubesti prea mult si a simtit nevoia de libertate, sau s a plictisit si i a fost rusine saa ti o spuna.Baietii in general nu dau explicatiibig grin. ei actioneaza.
In legatura cu, profitatul, am impresia ca esti prea buna si prea deschisa pentru cei din jur. O doza de mister trezaste interes si in plus nu ai lasa pe cei din jur sa ti descopere atat de usor defectele.Va fi mai greu la inceput, dar sunt sigura ca te vei obisnui.(o spun din propria experienta)
Nu ai prieteni, daca simti ca profta de tine, inseamna ca nu tin cu adevarat la tine. Daca ai o multime de oameni in jurul tau asta nu inseamna ca ei iti sunt si prieteni adevarati.Incearca sa faci mai intai o selectie si apoi incerca sa te apropii cat mai mult si sa consolidezi relatiile cu acele persoane. O prietenie adevarat se construieste in timp si poate dura la nesfarsit.
Degeaba ai 1000 de "prieteni" si te simti singur.
Astea sunt sfaturile mele, tu faci cum crezi de cuviintawinking.
ps.as vrea sa stiu doar cati ani ai. (asta m ar ajuta sa mi dau seama daca am apreciat corect gradul tau de maturitate:*)