| AkaneHanda a întrebat:

Eu as vrea sa plec in Japonia, insa nu stiu ce ar trebui sa fac. Am auzit ca trebuie sa obtin o viza sau ceva de genul pentru ca este in afara continentului, dar as vrea sa stiu cum sa o obtin si din astea. Eu nu vreau sa ma duc in vizita, ca si turist, ci vreau sa ma mut acolo. Dar nu stiu ce ar trebui sa fac. Ma puteti ajuta? Va rog din suflet. Multumesc
!

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
9 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Alt(a) dezorientat(a) care se uita la desene cu Pokemon si vrea in Japonia?

| AkaneHanda explică (pentru suntserios):

Permite-mi sa te intreb..ESTI DUS(A)?

| suntserios a răspuns (pentru AkaneHanda):

Deci aveam dreptate

| AkaneHanda explică (pentru suntserios):

Da, am inteles, esti dus(a) rau de tot... Uite, de ce crezi ca trebuie sa imi placa desenele japoneze ca sa vreau sa ma duc acolo? Nu prea iti place sa gandesti, nu-i asa?

| suntserios a răspuns (pentru AkaneHanda):

Ai idee ce implica mutatul intro tara din Asia? Numai drumul te costa 1000euro pe putin. Odata ce ajungi acolo ce faci? Ai loc de munca asigurat? Ai cazare asigurata? Stii limba? Ai un plan facut?

Daca aveai un plan, viza era cea mai mica problema in planul tau.
Daca nu ai un plan inseamna ca esti doar un copil care habar nu are ce e aia realitate

| AkaneHanda explică (pentru suntserios):

Uite, se vede ca nu iti prea place sa gandesti de obicei, poate implica prea mult efort pentru tine, dar, spune-mi te rog, de unde stii tu, o persoana care nu ma cunoaste absolut deloc, ca eu nu am un plan sau ca nu stiu limba sau alte lucruri? Sfat: nu vorbi fara sa gandesti inainte, ok? Chiar daca sa gandesti e prea complicat pentru tine, macar incearca.

| suntserios a răspuns (pentru AkaneHanda):

Pentru ca se vede... e clar. Viza e cea mai mica piesa din acest puzzle imens. Imi este extrem de greu sa cred ca ai un plan bine pus la punct, ca ai informatii concrete si serioase despre mutatul in Japonia, dar cauti informatii despre o nenorocita de viza pe un site unde media de varsta e de 12-13 ani.

| AkaneHanda explică (pentru suntserios):

Si tu cat ai? 12? Vai de capul tau, mai bine abtine-te...Atata timp cat nu stii nimic despre o persoana, mai bine taci si stai in banca ta!

| jupinu2011 a răspuns:

Iti trebuieo aprobare ori un pasaport bafta