| anonim_4396 a întrebat:

Bună, TPU. Eu cu prietenul meu ne-am împăcat de câteva zile. Eu mi-am despărțit de el pentru că prietena mea cea mai bună îl place. Nu i-am spus încă prietenei mele nimic despre eu și el. Ar trebui dar mai astept un pic deorece ea e supărată( are probleme în familie) și nici nu știu cum să îi zic. Cum aș putea să îi zic fără să nu ne pierdem prietenia. El nu o suporta iar acum după ce ea l-a pârât dirigintei pentru o prostie de-a lui nici nu mai vrea să vorbească cu ea. Voi credeți că el o urăște acum? Mi-a zis că nu știe cum pot fi prietenă cu ea.

3 răspunsuri:
| Mayar a răspuns:

Fiecare e egoist, asa e si el : daca cineva i.a facut un rau, chiar daca era indreptatit sa il faca [ rau in ghilimele, adica sa faca ceea ce era drept] el se supara. Cred ca poate prietenul tau e cam increzut si putin needucat. E el cam nesimtit ca face prostii si tot el se supara cand cineva vorbeste despre asta. Ma mir cum puteti sa il palceti amandoua,,, dar de aceea sunteti si prietene : cine se aseamana, se aduna, iar voi va asemanati si adunati. Rar sa fie prietene cu aceleasi gusturi! Dragut! happy
Daca e chiar asa nesimtit sa se comporte urat cu ea, sper ca nu ai de gand sa ii tii lui partea si sa te comporti si tu nedrept cu ea!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Aceleasi cuvinte i le-a spus si prietenei tale despre tine.
Nu trebuia sa te intorci daca i l-ai cedat ei si el a acceptat asta.
Iti pierzi si prietenul si prietena.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dar cati ani aveti de va parati? laughing)