| Floarepestrita123 a întrebat:

Eu cu un băiat din clasă am început să vorbim foarte mult pe WhatsApp. Și cu cât vorbeam mai mult ne apropiam si eu începeam să îl plac mai mult și el pe mine.
Chestia este că eu începusem să cred că el ma place și asta era și adevărul pentru ca făcea multe lucruri dragute și imi arăta că ma place.
Acum când a început școala, după vreo lună începuse să nu mai vorbească așa mult cu mine, ba chiar rarea discuțiile cu mine.
Începuse iar după o săptămână să vorbească cu mine și mă făcea să râd foarte mult venea la banca mea și se prostea pentru a ma face să râd. Eu incercam să îl evit dar el tot mă făcea să râd. Face multe chestii drăguțe pentru a-mi atrage atenția.Ba chiar m-a urmărit până acasă.
Ieri mă enervase și i-am spus că îl urasc, eu nu simțeam asta, cred că a luat -o în serios pentru că era foarte supărat. A doua zi, adică azi, a început să se poarte și mai drăguț. Spre exemplu a stat lângă mine la biologie la ora cu diriga, m-a chemat să stau lângă el la matematică. Îmi propusesem cu o zi în urmă să îmi cer scuze pentru că eu am spus că îl urăsc și voiam să îi spun că îl plac ceea ce nu s-a putut și nu am mai apucat să îi mai spun. Voiam să zic azi pe hol când era momentul dar îl chemase un băiat. Așa că am trimis mesaj pe Instagram ii cerusem scuze și i-am spus că cel mai frumos cadou ar fi să vb ca înainte și pe WhatsApp, mi-a dat cu seen. Poate l-am speriat.
Va rog dați-mi sfaturi că nu stiu ce să mai fac să vb cu el și să fiu cu el, chiar îmi doresc să fiu cu el și cred ca și el își dorește.
Toată lumea ne întreabă de ce nu suntem împreună dacă ne iubim.
Dați-mi sfaturi, ce trebuie să fac ca el să vb din nou cu mine și prin mesaje și în realitate și să fim și împreună.
Astept sfaturi!

Răspuns Câştigător
| BotezanDaniel a răspuns:

Cred ca ar trebui sa fi mai ambitioasa, big grin sa ai mai mult tupeu, sa indraznesti, sa fi mai impulsiva!winking S-ar putea sa ai totul sau nimic, sa iti scape printre degete cu atitudinea asta fetito! E clar ca e innebunit dupa tine, daca si in ora te cheama/se pune langa tine. love struck Cred ca ar trebui sa actionezi, nu va sta nimic in cale.Cred ca tocmai asta e problema ca depinzi de el, si din acest motiv nu te baga in seama, o iei prea in serios. big grin Realizeaza din ce în ce mai mult, că nu mai poate exista durere în prezent, că ai tot ceea ce ti-ai dorit vreodată.Că visurile tale infantile pe care le aveai cândva şi crezând că le ai, te credeai fericita, s-au dovedit a fi deziluzii şi deşertăciune.Acum lumea trebuie să fie aşa. Fără visuri şi fără idealuri, să nu sufări şi să nu duci lipsă de nimic.Imaginarul nu este pentru lumea asta.Da-ti seama,că ai tot ce ti-ai dorit, şi că ar fi egoist să îti doresc mai mult.În clipa asta, ai impresia că visurile tale încep să fie tot mai reale, nu pentru că s-au îndeplinit, şi pentru că ti-ai dat seama că ele au existat doar în mintea ta, că nu ti le doreai tu şi parcă altcineva şi le-a dorit.Ne gândim tot timpul "Cum ar fi fost dacă?","Dacă aş da din timp înapoi...", avem tot timpul nevoie ca lumea să fie altfel decât este deja.De ce? Viaţa este deja completă,desăvârşită. Viaţa este perfectă. Gândirea noastră e imperfectă. Gândirea noastră nu există. Gândind imperfect, plângem în loc să exultăm şi ne mâhnim în loc să ne fie zâmbetul larg deschis. big grin Si nu astepta nimic de la el, nu depinde de socializarea cu el, ca sa se produca schimbarea! Fi acolo, vorbeste cu el si cum ar trebui sa fi, fara vreun motiv anume! big grin Mult succes! Funda?

2 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Daca el nu face primul pas sa fiti impreuna de ce nu faci tu asta?
Fii mai indrazneata, spune-i ce simti in loc sa va jucati amandoi ca doi copii mici.

| BotezanDaniel a răspuns:

Salut! Si eu ma intreb acelasi lucruri.winking