| Floarepestrita123 a întrebat:

Voiam sa va întreb, mai mult sa va cer o sugestie
Eu cu un băiat ne-am apropiat foarte mult vb vara non-stop pe WhatsApp.
Când am ajuns la școală, el fiind în aceași clasă cu mine, a mai vb da, nu așa mult. După începuse să nu mai vb deloc cu mine, dar în schimb ma urmarea până acasă, ma privea tot timpul în ore... Toată lumea ne întreba dacă suntem un cuplu.
Ei bine fix acum de Crăciun I-am scris Crăciun fericit, el Mi-a raspuns cu,,multumesc, la fel, sper ca ai primit un cadou frumos, sper sa ai tot binele din lume, și sa ai tot ce iti doresti", eu ii raspund furioasă ca pe el îl voiam de Crăciun, nu altceva.
El Mi-a raspuns și Mi-a spus că nu ma place (dar se vede că ma place), după eu l-am întrebat dacă putem rămâne prieteni foarte buni și el a răspuns cu da(eram super fericita) și am inceput sa vb în continuu din nou, totul intrase în normal (cea mai tare chestie mi s-a parut ca am vb despre viitor). Am vb despre ce soție și-ar dori și cati copii ar vrea să aibă, soția a descris-o ca mine, și a spus ca își dorește 2 copii, ca mine, după vârsta de 30 pentru a ne face carierele.
Voi ce credeți?
Dați-mi sfaturi, pentru ca am rămas în pană de idei.

A da, și suntem clasa a 8-a, vom avea banchetul, oare o să mă invite la dans?
Lăsați-mi multe sfaturi, va rog, Dau Fundaaaaaa

Răspuns Câştigător
| Vvistula a răspuns:

Eu cred că te va invita la dans la banchet. Cred că e frumos ceea ce simți pentru el.

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Stai sa-mi iau globul de cristal sa ghicesc daca te cheama la dans si daca din toate porcariile astea copilaresti rezulta ca te place

| Catrice a răspuns:

Wow. Sunt în ceață.
La faza cu soția, copii etc a spus ca vrea sa fie《la fel ca mine》sau a descris-o asa cum ești tu? Pentru ca aici e diferența de nuanță.

| Andreeush a răspuns:

Daca ti-a zis ca nu te place de ce iti mai faci iluzii degeaba?
El vorbeste cu tine pentru ca tu i-ai zis sa ramaneti prieteni.
Oricum esti tanara, nici macar nu esti in liceu, o sa ai timp sa cunosti si alti baieti si sa il uiti pe el.

| ibaal a răspuns:

Si...dalaughing
sunteti a VIII-a, fara suparare, dar, pana la 30 de ani, sotie, copiilaughing
nu stiu ce ti se pare tie, dar, daca ti-a zis ca nu te place...aia e,ai raspunsul chiar acolo, era ocazia potrivita, daca chiar te "dorea", sa zica, insa a ales sa iti franga inima de Craciun spunandu-ti ca nu te place...deci,mergi mai departe, NU TE PLACE!