| SashaS a întrebat:

Eu din nou in aceasta zi enervanta si trista.
Nu stiu dar azi sunt foarte trista. Cum sa am mai multa incredere in mine si sa nu ma mai simt grasa, urata, nimeni nu ma suporta blabla... Ajutorrrrr!

Răspuns Câştigător
| mejustme99 a răspuns:

Stiu cum te simti.Am avut aceeasi problema ca si tine pana acum ceva timp cand mi-am dat seama ca sunt perfecta asa cum sunt si nu am nevoie sa ii asculte pe altii cum comenteaza ca sa imi strice viata. Multe adolescente au probleme din cauza ca se cred prea grase. Si eu am fost la fel si m-am distrus astfel ca in urma cu 10 luni am inceput sa ma infometez si am slabit aproape 15 kg, insa imi pare rau ca am facut acest lcru din cauza altor persoane carora nu le placea de mine asa cum eram atunci, iar dupa ce am slabit toti ma placeau. Din asta mi-am dat seama ce josnici suntunii oameni si acum ma simt superb in pielea mea, stiu ca sunt desteapta si mi-am facut prieteni noi acum la liceu. Nu esti urata, nu esti grasa esti perfecta asa cum esti si nu merita sa te automutilezi si sa plangi in fiecarezi asa cum am facut eu aproape un an. Gaseste-ti prieteni care sa te aprecieze pentru felul in care gandesti nu pentru cum arati. Nu uita: est atat e frumoasa pa cat te simti, si pari de 10 ri mai frumoasa cand emani atata incredere incat sa le scoti ochii invidiosilor. Scuze ca ti-am scris atat dar cred ca te-am ajutat, pentru ca stiu prin ce am trecut eu si nu vreauca si tu sa treci prin asta.

3 răspunsuri:
| MegamortX a răspuns:

Fă sport, pune-ți o pungă în cap, bla bla bla. Soluții sunt.

| 116111 TelefonulCopilului a răspuns:

Buna, Sasha,

Hai sa stam de vorba. Vrem sa te ajutam sa-ti fie mai bine.
Poti primi ajutor specializat in mod gratuit.
Asociatia Telefonul Copilului poate fi partenerul tau de discutii sau poate fi prietenul tau atunci cand te confrunti cu o problema. Confidentialitatea este cuvantul cheie in relatia ta cu serviciul Telefonul Copilului, oferit de organizatia noastra.
Apelul catre 116 111 este gratuit din retelele Telekom, de luni pana duminica, in intervalul orar 08.00 – 00.00. Mai multe poti afla si la: http://www.telefonulcopilului.ro/intrebari-frecvente
Pentru ca problemele cu care te confrunti reprezinta subiecte delicate si te-ai putea simti in largul tau mai degraba in mediul online, te indrumam sa ne transmiti mesajul tau la telefonulcopilului@telefonulcopilului.ro

Asteptam sa te ajutam!

| Bogdan10001 a răspuns:

Pe oriunde mergi gandestes-te ca esti singura,ca nu este nimeni in jurul tau,iar cand vorbesti cu cineva, gandeste-te ca vorbesti cu un copil mult mai mic ca tine si totul va fi ok, PS nu esti nici grasa nici urata, esti cea mai frumoasa fata, TE IUBESC :* :*