| Bia_6294 a întrebat:

eu nu stiu cum sa ma sarut. sunt constienta ca o sa vina o zi cand o sa trebuiasca sa ma sarut pentru prima oara si simt o oarecare teama. am auzit multe fete care spuneau ca s-au sarutat cu prietenele lor insa mie imi e putin rusine sa ii propun prietenei mele astfel de lucruri. ce as putea face? ce metode as putea aplica, ca sa pot invata singura acasa? va rog, fara mistouri. multumesc.

7 răspunsuri:
| ViVi99 a răspuns:

Nu trebuie decat sa fii naturala. Nu este asa de greu sa te saruti. Inclini capul in directia opusa capului partenerului si gata. Nu e nevoie sa inveti sa te saruti ca pe o lectie de la scoala. Tot ce trebuie sa stii este ca trebuie sa ai incredere in tine si nu o sa te faci de ras. Sunt sigura ca nu exista asa de multe persoane experte in saruturi si totusi nu se fac de ras. uite aici un site pentru persoanele incepatoare care, cred eu, ca o sa te ajute: http://www.cumsaorice.ro/articol/Relatii/105/Cum-sa-sarut.html Mult noroc si Paste fericit!

| foxsilver a răspuns:

Nu trebuie sa-ti faci probleme din cauza asta, ca atare, nici nu te apuca acum sa exersezi sarutul singura acasa, precum papagalii in oglinda. E putin ridicol, desi cred ca tu te consideri ridicola prin faptul ca nu stii sa saruti, inca.
Probabil ca ai varsta la care ti-ai dori sa ai un prieten caruia sa-i daruiesti saruturile tale. Dar toate se fac la timpul lor, si nu cred ca vei avea de asteptat prea mult timp.
Cred ca cel care iti va deveni prieten, va fi foarte incantat sa te invete din tainele sarutului, atunci cand va veni momentul, si se va simti mandru, constient fiind ca este primul baiat din viata ta.
Iar acum, imagineaza-ti ca stai ascunsa intr-o camera si vezi pe cineva care exerseaza singur/singura sarutul. Ce reactie ai avea?
Te-ai tavali pe jos de ras! laughing Eh, cam asa ai arata si tu.

P. S. Faza cu sarutatul intre fete e si mai ridicola!

| jacobtim44 a răspuns:

Vezi Aici http://teladin.blogspot.ro/2017/02/cum-saruti-partea-1.html
Este foarte bun tutorialul

Sper sa te ajute

| codrinstefan2103 a răspuns:

Bună Bia, sărutul e ceva ce-l înveți cu timpul, nicidecum acasă. Orice sărut e plăcut în sinea lui, nu trebuie să-l perfecționezi la oglindă și sunt sigur că viitorul tău prieten nu se va da la o parte că nu l-ai sărutat cum trebuie. Când va veni momentul fii relaxată și dezinvoltă și lasă-ți instinctul să-ți dicteze pașii și ai să vezi că vei fii tandră și suavă precum nu-ți imaginai vreodată. Dacă ești la început, nu te arunca la french-uri. ceva simplu, oleacă muști o buză, fără prea multă salivă și vei fi super ok. Baftă.

| Lariix3 a răspuns:

Pai e usor.
Sarut: inclini capul in partea opusa a prietenului si dai un pupic nu cum ii dai la mama ta ci mai cu buzele pufate sau nu stiu cum sa zic si iti iese crede-ma.
Mozol: tot la fel doar ca deschizi gura si bagi limba ta in gura lui si invers.
Funda? puppy dog eyes.

| Sara2133 a răspuns:

Buna! Acasa poti invata astfel: Scrie pe inrternet Teste de sarut. Sau incearca cu prietena ta cea mai buna! Atingeti-va buzele si gata! Te rog din suflet, nu am primit nici o funda, te rog, mi-o dai?

| Flory_Florentina_1999 a răspuns:

Și eu eram la fel dar i-am zis acelui baiat ca nu stiu sa sarut el a zis ca ma va invata el.Nu este atât de greu trebuie să îl lași pe el sa faca totul?
Sper ca te-am ajutat