| 555Anonim a întrebat:

Buna TPU:*. Eu si o prietena vrem sa ne apucam de vlogging dar nu avem nicio idee de nume care l-am putea avea. Ma puteti ajuta va rog cu ceva idei?! Noi ne numim Cristina(Kiki) si Giulia (poate va ajuta asta cu ceva).

Răspuns Câştigător
| BlackDarkAngel a răspuns:

Pai numele vlogului vostru nu depinde neaparat de numele voastre. Mai intai trebuie sa alegeti un subiect al vlogului, adica despre ce veti vorbi in clipuri si apoi un nume care sa aiba legatura cu tema videoblogului. Daca vreti dupa prenumele voastre sau poreclele, ganditi-va la o combinatie gen Ki (de la Kiki) si Giu (de la Giulia). Si iese KiGiu. Daca intelegi... in fine, cel mai greu cand iti faci un site sau un blog (orice cu username) este alegerea numelui si parolei laughing Stiu cum e! Mie mi-a fost greu sa imi aleg si nickul de pe TPU si l-am schimbat de zeci de ori de cand am cont.
Mult succes! Foloseste.ti imaginatia.

| 555Anonim explică (pentru BlackDarkAngel):

Mersi:* pentru sugestielaughing, dar nu vrem neaparat de la numele nostru sa fie si subiectul vlogului l-am ales...dar nu stiu de ce tocmai acum nu avem pic de imaginatie.

| BlackDarkAngel a răspuns (pentru 555Anonim):

Nici eu nu am imaginatie cand vine vorba de un username... sau un nick! La fel de greu mi.a fost si pentru tumblr laughing Oricum, succes! :*