| MariaIoana15 a întrebat:

Exista situații in care permisul de conducere ajunge mai târziu de 10 zile? Menționez ca sunt din Constanta și astăzi se fac 10 zile, timp in care ar fi trebuit sa îmi vina permisul. De la drpciv mi s-a spus ca vine in 10 zile. Nici nu știu ce sa mai cred. Va rog, aștept răspunsuri.

3 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Trebuie să aștepți, nu ai încotro.

| AC4S4 a răspuns:

Tin minte din intrebarile tale ca ai luat in 21 decembrie orasul.
Permisul vine de obicei repede. In perioadele fara sarbatori daca dai orasul luni-marti, permisul vine vineri.
Era de inteles ca in cazul tau sa intarzie pana pe la inceputul lui Ianuarie, dar acum suntem deja la mijlocul lui Ianuarie.
Eu nu am mai auzit de cineva care sa astepte atat de mult dupa permis (nu sunt din Constanta ce-i drept), cei mai multi spun ca vine destul de repede.
Se poate sa fie problema cu incompetenta la DRPCIV (poate s-au strans multe permise de trimis pentru ca nu le-au trimis inainte de sarbatori). Daca nu ajunge astazi, iti sugerez sa insisti cat mai mult la ei zilele urmatoare.

| Ştefania1989 a răspuns:

Buna stai linistit ca vine acasa a fost si perioada asta mai aglomerata vu sarbatorile. Oricum daca vrei sa sofezi cat mai repede du-te la polita unde ai dat sala si elibereazati un dovata precum ca poti sa circuli pana vine acasa carnetul